„W nocy z 14 na 15 lipca br. ulewne deszcze spowodowały znaczne podniesienie poziomu wody na sąsiadującej z naszym terenem rzece Kaczej. Silny nurt wody zniszczył poważnie dużą część naszego ogrodu. Woda uszkodziła infrastrukturę naszego terenu, konstrukcje betonowe, chodniki, ogrodzenia wraz z fundamentami, powaliła liczne drzewa i bardzo mocno rozmyła skarpę w naszym ogrodzie, zabierając kilka metrów naszego terenu. Szkody są dla nas wciąż niewyobrażalne i na pewno na uporządkowanie ogrodu będzie potrzeba tak czasu jak i nakładów finansowych.

Ostatnio doświadczyłyśmy wielkiej życzliwości i wsparcia materialnego od wielu osób dobrej woli, którzy po nawałnicy złożyli na nasze konto ofiary pieniężne. Wszystkich zapewniamy o wdzięczności i modlitwie. W dniu 24 lipca o godzinie 8 rano w naszej kaplicy została odprawiona Msza św. w intencji dobroczyńców, którzy przejęli się stratami jakie odniosłyśmy po powodzi i wsparli nas finansowo.

Kolejna Msza św. w intencji tych, którzy nam pomogli w tej trudnej sytuacji planowana jest na 14 sierpnia. Pomoc i ofiarność tak wielu osób dodała nam siły do mierzenia się z codzienną walką o przywrócenie naszego ogrodu do stanu użyteczności.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim dobroczyńcom naszego klasztoru – siostry karmelitanki bose z Gdyni – Orłowa”.