aktualności prowincji więcej

„Gdy noc jest światłem” – Zaproszenie


marzec 21, 2017

A jeśli wolność wcale nie oznacza robienia tego, czego się chce, ale właśnie odwrotnie, polega na tym, że nie robi się tego, czego się już nie chce robić?

Pragniemy wolności i wielokrotnie czujemy, że wcale nie jesteśmy wolni, że coś nas jeszcze więzi. Przez nasz umysł i serce często przetaczają się najróżniejsze odczucia, intuicje, obawy, które nie dają nam żyć, mimo iż tak bardzo staramy się robić wszystko… dobrze.

O co więc chodzi w tym wszystkim? Czy to, co się z nami dzieje jest do… odrzucenia? Pogardzenia? Czy może wręcz przeciwnie, jest naszym kierunkiem? Jest drzwiami do odkrycia Prawdy?

Każdy ma swoją własną drogę do przebycia, nie ma dwóch takich samych historii. Jest jednak taka pewna tajemnicza sprawa, która dotyczy dokładnie każdego z nas. Ta tajemnica jest dla nas do… odkrycia. Możemy o niej czytać, słuchać, myśleć, ale i tak musimy jej po prostu… doświadczyć.

Abyśmy wspólnie dali sobie sposobność do odkrywania tajemniczej drogi do wolności, proponujemy Państwu i sobie samym 9 dni multimedialnych rekolekcji. Będą one bardzo konkretne i… surowe. Być może nawet wymagające.

Może w tym roku, podczas Wielkiego Postu, który jest zawsze czasem pójścia dalej, pomogą nam one wejść w pewien bardzo ważny wymiar na naszej drodze duchowej.

Być może poruszą nas w stronę uwalniania nas od naturalnie pojawiających się obaw duchowych, które niekiedy, zupełnie niepotrzebnie przeszkadzają w rozumieniu tego, co się z nami dzieje.

Może akurat ta droga okaże się dla nas bardzo cenna tego roku podczas Wielkiego Postu?

Może poprowadzi do Bożego spokoju, wyzwalającego nas samych z ambicjonalnych wymagań duchowych, którymi zamęczamy siebie samych, budując wypaczone wyobrażenie o naturze świata nadprzyrodzonego, którego wyobraźnia ze swej natury i tak już w żaden sposób nie może zrozumieć, gdyż jest zbyt wąska.

A zatem, zapraszamy na wspólną przygodę, wszystkich tych, którzy ze świętym spokojem nie boją się pozwalać sobie samym być… Początkującymi!

Przez kolejnych 8 wieczorów…

Codziennie jeden krótki fragment…

Opisane uczucia, przeżycia, pokusy, których doświadczamy wszyscy…

Spisane dla nas kilka wieków temu…

Ten, który przeszedł tę drogę, spisywał to, aby było nam już łatwiej…

Święty Jan od Krzyża…

Ciemna noc…

To wszystko ma sens…

Katarzyna Chrzan

https://www.youtube.com/watch?v=kH16Adbd3aE

Rekolekcje ze św. Janem od Krzyża udostępnione dzięki uprzejmości prawy.pl
 za: http://prawy.pl/48018-gdy-noc-jest-swiatlem-zaproszenie/