wróć

Wspólnota pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza

archidiecezja szczecińsko-kamieńska | Szczecin

adres:

Wspólnota OCDS
ul. Strzałowska 26 B
71-730 Szczecin

tel:

514 972 703

e-mail:

krysia-50@wp.pl

przewodnicząca wspólnoty

Krystyna Repke

Spotkania

I sobota miesiąca
12:00 – 19:00

historia wspólnoty

Obecna Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szczecinie powstała 28 maja 2000 roku na spotkaniu inauguracyjnym, któremu przewodniczył o. Arkadiusz Stawski i przewodnicząca Teresa Hrebień. Spotkania członków wspólnoty odbywały się w Domu Rekolekcyjnym przy Klasztorze Karmelu Miłości Miłosiernej Sióstr Karmelitanek Bosych w Szczecinie przy ul. Strzałowskiej 26., w Domu Rekolekcyjnym przy parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie przy ul. Rydla 61. W 2001 roku pożegnaliśmy naszego dotychczasowego opiekuna wspólnoty o. Arkadiusza Stawskiego, który wyjechał na misje do Argentyny. Przez kolejne lata naszymi opiekunami byli: o. Mirosław Treder, ks. Jan Mazur, o. Marek Kłaput, o. M. Salomoński, o. Stanisław Plewa, o. Marek Kępiński. Aktualnie naszym asystentem jest o. Placyd Paweł Ogórek OCD.

W roku 2002 i 2005 przyjmowaliśmy Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W 2005 roku odbyła się wizyta o. Luisa Aróstegui Gamboa OCD Przełożonego Generalnego Karmelu Terezjańskiego. W 2007 roku przyjmowaliśmy Relikwie św. Rafała Kalinowskiego. W roku 2008 wspólnota uczestniczyła w srebrnym jubileuszu szczecińskiego Karmelu. W roku 2009 przyjmowaliśmy Relikwie św. Teresy od Jezusa.

Przez te wszystkie lata staramy się uczestniczyć w życiu Karmelu i Kościoła, poprzez uczestnictwo w różnych uroczystościach karmelitańskich oraz kościelnych. W miarę możliwości pamiętamy i uczestniczymy w ważnych rodzinnych uroczystościach Członków Wspólnoty OCDS. Prowadzimy trzydniowe otwarte rekolekcje wspólnotowe, uczestniczymy w warsztatach OCDS, spotkaniach modlitewno-rekreacyjnych w Laskowicach i Zamartem. Członkowie naszej wspólnoty na co dzień starają się dawać świadectwo życia ewangelicznego i służyć drugiemu człowiekowi według własnego powołania i aktywnie uczestniczą w życiu religijnym w swoich rodzinnych parafiach.

Galeria