wróć

Wspólnota pw. św. Teresy od Jezusa

diecezja zielonogórsko-gorzowska | Gorzów Wlkp.

adres:

Wspólnota OCDS
ul. Czereśniowa 15
66-400 Gorzów Wlkp.

tel:

696 478 558

fax:

e-mail:

teresakuzma7[małpka]gmail.com

web:

konto bankowe:

właściciel konta:

numer rachunku:

przewodnicząca wspólnoty

Teresa Kuźma

Spotkania

I czwartek miesiąca

I sobota miesiąca
Dzień skupienia

III środa miesiąca

III sobota miesiąca


Wspólnota spotyka się przy Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe na ul. Czereśniowej 15.

historia wspólnoty

Nasza Wspólnota OCDS p. w. św. Teresy od Jezusa, powstała 21 lutego 2013r.- jako pierwsza Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych na Ziemiach Zachodnich w Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej, decyzją o. Prowincjała Romana Hernoga. Naszym Asystentem mianowany został o. Mariusz Jaszczyszyn. Zrodziliśmy się ze Wspólnoty OCDS p. w. Jezusa Miłosiernego w Poznaniu, gdzie odbyłyśmy sześcioletnią formację zakonną. Po długiej modlitwie, na patronkę naszej Wspólnoty zastała wybrana – św. Teresa od Jezusa.

W naszej Wspólnocie jest taki zwyczaj , w dniu wspomnienia naszych świętych w Karmelu, w uroczystość Ich święta, przyozdabiamy kwiatami obraz Świętej czy Świętego , eksponując ten obraz przy ołtarzu w Kościele. Aby uświetnić tę uroczystość, Ksiądz wygłasza homilię o tym świętym, aby przybliżyć wiernym świętych Karmelu. W Święto Matki Bożej Królowej Karmelu chętni przyjmują Szkaplerz święty. Uczestniczymy w tym dniu w Liturgii Słowa, śpiewamy Psalm i czytamy modlitwę wiernych. Po Komunii świętej jest czytana modlitwa tej Świętej, której obchodzimy uroczystość. W tym dniu także mamy dzień radości. Już w salce, po modlitwie brewiarzowej mamy AGAPĘ, w czasie której jest czytany biogram na temat świętej.

Nasza Wspólnota ma dopiero dwa lata, ale odczuwamy Bożą opiekę i patronat Naszej Matki Św. Teresy od Jezusa, koryguje nasze potknięcia i pokazuje nam drogę prawdy, pokory i posłuszeństwa. Nasza Wspólnota, za radą NM św. Teresy w dniu 07 lutego 2015r. powierzyła się opiece św. Józefowi, to Ona odkryła, jak wielkim wsparciem był dla Niej św. Józef w modlitwie wewnętrznej. Mamy także taki zwyczaj, że w Parafii, przy której istniejemy obdarowujemy naszych Kapłanów z okazji np. imienin Dziełami Naszych Świętych Karmelitańskich, jest radość, bo widać jak nasz Proboszcz czyta na Adoracji Dzieła św. Jana i Teresy. Jest bardzo dobrym Proboszczem i troszczy się o nas.

Galeria