aktualności karmelu Karmelitanki Dzieciątka Jezus wróć

136. rocznica urodzin o. Anzelma Gądka

2 marca, 2020

136. rocznica urodzin Sługi Bożego Ojca Anzelma Macieja Józefa Gądka, 1884 – 24 II – 2020

W łódzkiej wspólnocie Karmelitanek Dzieciątka Jezus, jak co roku, radośnie świętowano kolejną rocznicę urodzin Ojca Założyciela. Już w niedzielę 23 lutego, siostry witały w swoim refektarzu tradycyjnych „Gości z Marszowic”, którzy przywieźli im na śniadanie tradycyjne „bułeczki marszowickie”. Siostry nowicjuszki, wchodząc w role osób z najbliższej rodziny Sługi Bożego: babci Apolonii, mamusi Salomei oraz bliskiej krewnej, odegrały krótką scenkę teatralną, wyrażając wielką radość rodziny z urodzin drugiego dziecka Salomei i Antoniego Gądków, które przyszło na świat 24 lutego 1884 r, a następnego dnia zostało chrzczone w kościele parafialnym w Niegowici, otrzymując imię: Maciej Józef.

Wymowne kobiety poczęstowały całą wspólnotę wspaniałymi drożdżowymi bułeczkami z serem, które same upiekły, a także darem duchowym – każda siostra otrzymała bilecik z myślą Sługi Bożego o. Założyciela. Na koniec i siostry i goście zaśpiewali piosenkę „Maciuś”, autorstwa Z. Naskowskiego i s. Bernadetty Czuba CSCIJ, wyrażającą „proroczą” historię życia i powołania Macieja Gądka.

W poniedziałek, 24 lutego br., w sam dzień urodzin o. Założyciela została odprawiona Msza św. – O Boże błogosławieństwo w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego o. Anzelma Gądka. Po południu siostry wysłuchały wspólnie archiwalnej konferencji O modlitwie, wygłoszonej przez o. Założyciela w 1960 r. w Sosnowcu. Nawiedziły też grób Ojca Założyciela w kościele karmelitów przy ul. Liściastej, modląc się o łaski dla Zgromadzenia oraz w intencji wszystkich polecających się modlitwie za przyczyną Sługi Bożego.

s. Imelda Kwiatkowska

za: karmel.pl