aktualności karmelu OCDS Bydgoszcz wróć

Wspólnota Bydgoska świętowała rocznicę 20–lecia istnienia Diecezji Bydgoskiej

3 maja, 2024

Wspólnota Bydgoska świętowała rocznicę 20 – lecia istnienia Diecezji Bydgoskiej.

Nasza Diecezja świętowała rocznicę 20 – lecia swego istnienia. Została ustanowiona 24 lutego 2004 r. przez papieża Jana Pawła II dekretem uzupełniającym bullę ,, Totus Tuus Poloniae populus”, który wszedł w życie 25 marca 2004 roku. Rocznicowe wydarzenia włączone w oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, rozpisane na trzy dni, stały się swoistym Triduum prawdziwej radości i dziękczynienia Bogu za dar budowania wspólnoty bydgoskiego Kościoła diecezjalnego, stały się czasem wielkiego świętowania wiernych ze swoimi duszpasterzami.

8 kwietnia 2024r., w Katedrze Bydgoskiej, odbyła się uroczysta Msza Święta zamykająca rocznicowe świętowanie pod przewodnictwem ks. Bp Krzysztofa Włodarczyka, z udziałem kapituły, dziekanów, w której wspólnotą OCDS uczestniczyliśmy. Po Eucharystii, ks. Biskup dziękował liderom ruchów formacyjnych i apostolskich oraz stowarzyszeń diecezji bydgoskiej ,,za aktywny i twórczy wkład w posługę apostolską Diecezji Bydgoskiej”. Jako namacalny wyraz wdzięczności, zostały wręczone honorowe ,,Medale 20- lecia”, medale z podziękowaniem i błogosławieństwem. Wśród wyróżnionych było nasze stowarzyszenie, a reprezentujący nas, przewodniczący wspólnoty, Bogusław Sudał, medal odebrał.

Dziękując Bogu za czas łaski i otrzymane dary, cieszyliśmy się, że możemy budować wspólnotę ludzką, dzieląc się duchowością i charyzmatem Karmelu.

Bogaty w wydarzenia liturgiczne i kulturalne program, obfitował w liczne spotkania wielu świeckich zaangażowanych w życie wspólnot parafialnych. Był to czas inspirujący do dalszej drogi dla dobra Kościoła.

Bardzo dziękuję.
Serdecznie pozdrawiam i życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pięknej Miłości.

Bogusław Sudał OCDS