aktualności karmelu Karmel Spręcowo wróć

25 lat klasztoru Karmelitanek Bosych w Spręcowie

23 stycznia, 2019

W tym roku nasza wspólnota świętuje 25-lecie powstania Fundacji. 19 grudnia 1993 r. osiem mniszek opuściło swój macierzysty klasztor w Elblągu, aby otworzyć nowy Karmel w Spręcowie. Jubileusz 25-lecia chcemy obchodzić w duchu wdzięczności i uwielbienia Trójjedynego Boga za ten czas Jego przychylności, za błogosławione dni, jakie nam pozwolił przeżyć w tym domu. Jednocześnie pytamy siebie: “Jakimi mamy być, tu i teraz, aby być rozpoznawalne jako córki św. Teresy od Jezusa?”

Potrzebujemy wyraźnej refleksji: jak było i w jakim momencie jesteśmy dzisiaj. Jubileusz zaprasza nas, by pójść w głąb i określić jakimi chcemy być, by dać się rozpoznać jako bose karmelitanki w sercu Warmii. W ramach obchodów jubileuszowych przygotowałyśmy kalendarz dla przyjaciół i dobroczyńców oraz zbudowałyśmy nową stronę internetowa, a w przygotowaniu jest także album. Główne uroczystości jubileuszowe planujemy na 15 czerwca 2019 r. Jest to dzień rocznicy erygowania naszego domu klauzurowego jako odrębnej jednostki kościelnej.

Do 15 czerwca przyszłego roku planujemy zakończyć również budowę dzwonnicy. W latach 90. otrzymałyśmy trzy dzwony dedykowane św. Józefowi, Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielce Maryi. Nie udało nam się do tego czasu sfinalizować tej inwestycji. Na szczęście pojawił się ofiarodawca dzwonów i teraz pomaga nam w budowaniu dzwonnicy. Ufamy, że tego dnia uroczyście zadzwonią.

Karmelitanki Bose
Spręcowo

za: www.karmelsprecowo.pl