aktualności karmelu OCDS Sopot wróć

25-lecie kapłaństwa o. Asystenta

6 czerwca, 2018

Dnia 20 maja 2018 roku (w uroczystość Zesłania Ducha Świętego) Wspólnota Sopocka obchodziła 25-lecia kapłaństwa swojego Ojca Asystenta, o. Bertolda od Maryi Dąbkowskiego OCD.

Tego dnia duża część wspólnoty (18 osób) zebrała się o godz. 12.00 w kościele parafialnym o. Bertolda, tj. w kościele pod wezwaniem Króla Odkupiciela na Żabiance.

Ojciec Jubilat (wg ksiąg metrykalnych: Lech, Leszek) sprawował Mszę Św. dziękczynną, na której obecna była Rodzina (m. in. Tato o. Asystenta, a także jego Brat) i Przyjaciele, a także Członkowie naszej wspólnoty (Świeckiego Karmelu pw. św. Józefa Oblubieńca NMP) oraz przedstawiciele sopockiego Carmelitanum. Obecne też były siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus – „sąsiadki” sopockie Ojców.

Ojciec Bertold, sprawując Eucharystię, dziękował przede wszystkim Bogu za Jego miłość, ale też dziękował obecnym za udział w Eucharystii i prosił o modlitwę, przypominając, że dopiero po śmierci poznamy, czyja modlitwa (i w jakim stopniu) była wsparciem dla kapłana i podbudowała jego nadwątlone siły – sprawiła, że po raz kolejny się podniósł i poderwał, jeżeli nawet nie do lotu, to przynajmniej do codziennej posługi…

Gabriela Żylińska, Sopot