aktualności karmelu Karmel Spręcowo, OCDS Olsztyn wróć

Jubileusz 25-lecia profesji s. Miriam

1 czerwca, 2024

Jubileusz 25-lecia profesji zakonnej

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wspólnota OCDS z Olsztyna wzięła udział w obchodach jubileuszu 25-lecia profesji s. Miriam od Jezusa OCD, przeoryszy klasztoru w Spręcowie. Uroczystą Mszę św. w kaplicy klasztoru Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi koncelebrowało kilkunastu kapłanów pod przewodnictwem ks. Dariusza Sonaka, wikariusza biskupiego ds. życia konsekrowanego archidiecezji warmińskiej. Poruszającą homilię wygłosił o. Serafin Tyszko OCD. Nawiązał do karmelitańskich doktorów kościoła, świętych Jana od Krzyża i Teresy od Jezusa. Mówił: „Siostra Miriam nosi hebrajsko brzmiące imię rodzicielki naszego Zbawiciela. Jednak przeoryszą jest tu sama Maryja, tak jak o tym mówiła św. Teresa, reformatorka naszego zakonu”.

Podczas uroczystej Mszy św. został poświęcony specjalny wianek, którym, na znak przynależności do Jezusa, przystrojono głowę jubilatki. Siostra Miriam od Jezusa w krótkich słowach podziękowała za wsparcie modlitewne, którego doświadcza przez wszystkie lata posługi zakonnej. „Jest to nasze wspólne święto, a nade wszystko święto Jego łaski, Jego wierności, Bożej miłości, która odniosła zwycięstwo nad moją małością i kruchością. Jest to też święto Maryi, która przyjęła mnie za swoją córkę i siostrę”, powiedziała s. Miriam.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów jubileuszu było spotkanie s. Miriam z jej rodzicami. Po zakończeniu liturgii goście, w tym nasza delegacja, zostali zaproszeni na poczęstunek. Mieliśmy także możliwość, żeby w rozmównicy bezpośrednio podziękować siostrze Miriam za opiekę modlitewną nad nami.

Stanisław Kryściński OCDS