aktualności karmelu Kuria Generalna wróć

3. Międzynarodowy Kongres o św. Janie od Krzyża

31 sierpnia, 2019

 

Międzynarodowe Centrum Studiów Terezjańsko Sanjunistycznych (CITeS) w Awili, prowadzone przez karmelitów bosych, rozpocznie 2 września 2019 r. kongres naukowy poświęcony “Pieśni duchowej” św. Jana od Krzyża.

Aż do niedzieli 8 września, przez sześć dni, ponad trzydziestu prelegentów z kilku dziedzin naukowych, m.in. teolodzy, językoznawcy, literaci, pisarze, filozofowie i poeci z jedenastu różnych krajów świata (Hiszpanii, Meksyku, Portoryko, Kolumbii, Peru, Chile, Wenezueli, Argentyny, Francji, Libanu i Burkina Faso), będą mówić o jednym z najbardziej dopracowanych poczytnych dzieł klasyki mistyki chrześcijańskiej świętego karmelity z Fontiveros.

Wystąpienia mają na celu przedstawić “Pieśń duchową” z różnych perspektyw: strukturę dzieła, jej kontekst i podłoże biblijne, przesłanie doktrynalne, wymiar i znaczenie dla dialogu międzyreligijnego oraz jej aspekty pastoralne.

Podczas trwania kongresu, każdego wieczoru odbędzie się V Festiwal Muzyki Mistycznej i Terezjańskiej. Pięć różnych koncertów, zaprezentują artyści z Hiszpanii, Włoch, Francji i Libanu.

Wszystkie prelekcje, głównie w języku hiszpańskim, będą transmitowane przez Internet.


Zobacz szczegółowy program kongresu jak i festiwalu
www.mistica.es/sanjuanista/programa

za: karmel.pl