aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

“Bóg się rodzi w Karmelu” – nasza płyta z kolędami

20 grudnia, 2019

Tegoroczne jesienne miesiące były dla nas czasem kolędowych zmagań w dwóch sporo oddalonych od siebie Kamelach. Najpierw w Spręcowie obok Olsztyna, Karmelitanki Bose za kratami klauzury zrealizowały nagrania partii sopranu i altu, niektóre fragmenty solowe oraz skrzypce. Trochę później w Krakowie, Karmelici Bosi dograli ścieżki tenoru i basu, jak również partie solowe oraz flety.

Instrumentem towarzyszącym wszystkim utworom stała się harfa celtycka w rękach niezwykłego muzyka i przyjaciela Karmelu – Michała Zatora z Poznania. Perkusjonalia zarejestrował dla nas, również wielki miłośnik Karmelu – Robert Rekiel z Poznania. Harmonizacją poszczególnych utworów, realizacją nagrań i ostatecznym brzmieniem płyty zajął się współpracujący od wielu lat z Karmelem – Paweł Gorczyca. A nad całością bożonarodzeniowej produkcji muzycznej czuwał o. Mariusz Wójtowicz OCD.


W wielu klasztorach karmelitańskich do dziś pielęgnowana jest tradycja wspólnego kolędowania karmelitów bosych i karmelitanek bosych. W ten sposób Karmel oddaje cześć Dzieciątku Jezus, Wcielonej Miłości Bożej. Tradycja ta sięga korzeniami do św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża, którzy wielkim kultem otaczali Człowieczeństwo Jezusa. Bóg rzeczywiście rodzi się w Karmelu – posłuchajcie!

Zobacz wirtualną prezentację płyty

Zamów płytę


Śpiewają i grają:
Karmelitanki Bose – Spręcowo i Ełk
Karmelici Bosi – Kraków, Czerna, Wrocław

Harfa celtycka – Michał Zator
Perkusjonalia – Robert Rekiel

Nagranie – Paweł Gorczyca, Tomasz Marek, Przemysław Ślużyński, Robert Rekiel
Mix i mastering – Paweł Gorczyca

Okładka – Karmelitanki Bose – Spręcowo

Produkcja – o. Mariusz Wójtowicz OCD

Kraków – Spręcowo – Ełk

Boże Narodzenie A.D. 2019

za: karmel.pl