aktualności karmelu OCDS Gorzów Wlkp. wróć

Przyrzeczenia definitywne w Gorzowie Wlkp.

1 czerwca, 2024

W dniu 18 maja 2024r. nasza wspólnota przeżywała przyrzeczenia definitywne naszej siostry Barbary Furede. Spotkaliśmy się w salce na Jutrznię, następnie odmówiliśmy różaniec, zaś o godz. 10 zgromadziliśmy się na mszy świętej w kaplicy Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Mszę świętą odprawił asystent naszej wspólnoty Ojciec Gabriel Wójcicki. W homilii ojciec mówił o Jezusie Dobrym Pasterzu, który dba o swoje owce, miłuje je i troszczy się o nie oraz o tych, którzy nie są dobrymi pasterzami lecz najemnikami i nie zależy im na owcach. Tylko w zjednoczeniu z Nim możemy budować relację miłości, poznawać swoje wnętrze i uczyć zmieniać nasze nastawienie do drugich.

Poruszył też temat wspólnoty i naszym związaniu się poprzez przyrzeczenia. Mówił jak wielką wartość ma modlitwa i że nie wiemy kiedy i komu przynosi ona uzdrowienie. Nasze zaangażowanie jest świadectwem dla innych w budowaniu tej jedynej, niepowtarzalnej relacji z JEZUSEM i pokazywaniu, że można tą drogą podążać i budować wzajemną przyjaźń.

Po mszy były życzenia dla naszej siostry Basi oraz radosne świętowanie. Bogu niech będą dzięki za dar powołania naszej siostry Basi od Jezusa Dobrego Pasterza.

Przewodnicząca Zuzanna Wychowałek