aktualności karmelu OCDS, Prow. Krakowska wróć

Droga Krzyżowa ze sł. B. Kunegundą Siwiec OCDS

3 marca, 2020

W sobotę 29 lutego 2020 r. przedstawiciele wspólnot Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych Prowincji Krakowskiej oraz Diakonii Sł. B. Kunegundy Siwiec, członkini tegoż Zakonu, spotkali się przy jej doczesnych szczątkach w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek na Siwcówce k. Stryszawy, aby celebrować Eucharystię o beatyfikację tej Kandydatki na ołtarze i odprawić Drogę Krzyżową, zainspirowaną treścią jej „nadprzyrodzonych oświeceń”.

To modlitewne spotkanie zorganizowała Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych z Bytomia, na czele z Teresą Jóźwik OCDS. Obecna była przewodnicząca Rady Prowincjalnej Świeckiego Zakonu Brygida Bogacka OCDS oraz radna Urszula Duży OCDS, a liturgię uświetniła swoim śpiewem znana wokalistka Ewa Uryga OCDS.

Eucharystii przewodniczył o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, postulator procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej, a Drodze Krzyżowej o. Krzysztof Górski OCD, delegat prowincjalny ds. Świeckiego Zakonu.

Spotkanie modlitewne, które zakończyło się gościnną agapą ze smacznym postnym kapuśniakiem, było też okazją do podziękowania o. Szczepanowi za jego pracę w procesie Kunegundy i do złożenia mu życzeń owocnej pracy na rzecz promowania kandydatów na ołtarze w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie, gdzie się udaje po nominacji na relatora tejże Kongregacji.

Uczestnicy spotkania nawiedzili też dom Kunegundy i spotkali się z wiernym stróżem pamięci Służebnicy Bożej, tj. p. Franciszką Bartkowską, siostrą ks. Bronisława Bartkowskiego, który jako kapelan na Siwcówce i kierownik duchowy Kundusi spisał jej „nadprzyrodzone oświecenia”.

za: karmel.pl