aktualności karmelu Karmel Spręcowo wróć

Fatimski Dzień Duchowości w Karmelu spręcowskim

czerwiec 8, 2017

Fatimski Dzień Duchowości  stał się naszym wyrazem łączności z całym Kościołem w związku ze 100-leciem Objawień Maryi ubogim pastuszkom w portugalskiej wiosce. Nasze spotkanie odbyło się w sobotę 6 maja i zgromadziło około 70 osób związanych z naszym  Karmelem.  Najbardziej wzruszyły nas osoby, które pokonały niemało kilometrów, przybywając spod Warszawy czy Suwałk, by wraz z nami modlić się do Maryi. Był to też  trzeci dzień  naszej uroczystej nowenny, poprzez którą przygotowywałyśmy się do obchodów 13 maja.

Prowadzącym nasz dzień był ks. dr Paweł Rabczyński – rektor warmińskiego seminarium Hosianum, który przybył do nas w towarzyszeniu  księdza diakona Mateusza i kilku alumnów.  Ksiądz Rektor podczas homilii zachęcał nas, by kochać, czcić i naśladować Maryję oraz oddać się jej Niepokalanemu Sercu. Za motto naszego spotkania można by uznać zdanie: „Maryjo, ukaż nam Jezusa”.

Po Eucharystii wierni mieli możliwość uczestniczyć w prezentacji multimedialnej opowiadającej historię objawień. Dopełnieniem wymiaru duchowego naszego spotkania był śpiewany różaniec fatimski oraz adoracja dziękczynno- przebłagalna poprowadzona przez księdza diakona.  Wierni w piękny sposób ubogacili tę adorację poprzez spontaniczną modlitwę. Kilka osób przyjęło Maryję do siebie w znaku szkaplerza świętego.   Chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty, dzięki temu, że ksiądz Marek Proszek, który przybył do nas z niedalekiego Głotowa, pełnił posługę w konfesjonale. Uczestnicy mogli zaopatrzyć się literaturę maryjną zogniskowaną wokół objawień fatimskich, można było także nabyć biografie dzieci fatimskich – Franciszka, Hiacynty, czy Łucji. Dużą popularnością cieszyły się także ikonki Niepokalanego Serca Maryi przygotowane przez nasze siostry. Wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi obrazkami z samej Fatimy przywiezionymi z pielgrzymki przez księdza rektora. Jak zawsze był i czas na swobodne rozmowy przy słodkim poczęstunku i kawie.

Dziękowałyśmy Bogu za nasze spotkanie oraz za piękną pogodę jaka nam towarzyszyła przez cały czas. Był to jedyny ciepły dzień w ciągu deszczowego początku maja. Kontynuacja wątku maryjnego nastąpi podczas jesiennego dnia duchowości, który odbędzie się 30 września i zostanie poprowadzony przez ojca Piotra Bajgera OCD z Drzewiny.