aktualności karmelu OCDS Konin wróć

Kalendarz ze Świętymi i Błogosławionymi Karmelu na rok 2021

29 grudnia, 2020

Z radością informujemy, że ukazał się Kalendarz „Rok 2021 ze Świętymi i Błogosławionymi Karmelu oczami dzieci”. Kalendarz został opracowany i wydany przez Wspólnotę OCDS w Koninie oraz Karmelitański Ośrodek Powołań i Młodzieży Prowincji Warszawskiej. Są w nim przedstawione piękne ilustracje dwunastu postaci Świętych i Błogosławionych Karmelu, jakie były obiektem prac dziecięcych nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie przeprowadzonym w 2018 r. w Sanktuarium Św. Józefa w Poznaniu. Pragniemy przy tej okazji szczególnie podziękować o. Szczepanowi Maciaszkowi OCD (ówczesnemu Przeorowi i Kustoszowi Sanktuarium) oraz o. Krzysztofowi Piskorzowi OCD (promotorowi powołań Prowincji Warszawskiej) za pomoc merytoryczną i wsparcie w wydaniu kalendarza.

Kalendarz zawiera najważniejsze święta i uroczystości Kościoła Katolickiego oraz wspomnienia karmelitańskie. Na każdy miesiąc Czytelnik znajdzie również cytat myśli związanej z ilustrowaną postacią, jako propozycja myśli towarzyszącej Czytelnikowi na dany miesiąc.

Kalendarz jest propozycją zachęcenia rodzin do zainteresowania się pięknem bogactwa Karmelu. Można w ten sposób spotkać się, a przez cały rok 2021 poszukiwać i wracać do fascynującej myśli karmelitańskiej. Twórczość uczestników konkursu tego dowiodła.

Osoby zainteresowane nabyciem kalendarza, mogą w ten sposób – w formie cegiełki – mogą wesprzeć Karmelitański Ośrodek Powołań i Młodzieży i w tym celu kontaktować się bezpośrednio z o. Krzysztofem Piskorzem OCD (https://powolania.karmelicibosi.pl) lub Wspólnotą OCDS w Koninie (e-mail: wspolnota@swiecki-karmel-konin.pl ).

Ewelina Trzos OCDS Konin