aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Karmelitańskie Dni Młodych – ZAPROSZENIE

23 czerwca, 2020

Drodzy uczestnicy, przyjaciele i dobroczyńcy Karmelitańskich Dni Młodych!

Co roku w Czernej w ostatni weekend lipca spotykamy się wszyscy razem, aby wspólnie poznawać Boga na modlitwie w ciszy, aby odkrywać prawdę o naszym sercu spragnionym Boga, oraz aby doświadczyć wspólnoty, która na tej drodze daje wsparcie. W tym roku niestety Karmelitańskie Dni Młodych nie odbędą się w takiej formie, w jakiej odbywały się dotychczas. Sytuacja, w której znaleźliśmy się wszyscy, zmusiła nas, organizatorów do poszukiwań nowej formuły spotkania.

Zapraszamy więc wszystkich chętnych do Czernej w terminie, w którym KDM miał się odbyć (23-26 lipca 2020 r.). W ramach KDM-u odbędą się rekolekcje dla młodzieży: „Wierzę, że w miłości jest świętość” – św. Teresa z Los Andes. Doświadczenie miłości u Świętych Karmelu.

W tych dniach szczególną naszą przewodniczką będzie św. Teresa od Jezusa z Los Andes, karmelitanka bosa, której 100 rocznicę śmierci w tym roku obchodzimy. Młoda kobieta, która zmarła w wieku 20 lat będzie dla nas wzorem, jak wzrastać w miłości. Ona sama mówiła: „Wierzę, że w miłości jest świętość!” Podczas naszego spotkania zatem będziemy przyglądać się jej postaci i razem z nią prosić Ducha Świętego, by rozpalał nasze serca miłością, która pochodzi od samego Boga.

W związku z sytuacją epidemiologiczną ilość uczestników będzie ograniczona. Prosimy zapisywać się po wcześniejszym namyśle. Zapisu można dokonywać w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej: rekol@karmel.pl(12) 282 12 45; 784 975 824. O uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Ilość możliwych uczestników będzie uzależniona od sytuacji prawnej.

Te same rekolekcje, dla tych którzy nie będą mogli uczestniczyć w nich w Czernej, odbędą się w Wadowicach w terminie od 30 lipca do 2 sierpnia 2020 r. Szczegóły na stronie: www.domrekolekcyjny.pl/rekolekcje/#terminarz.

Wszystkich dotychczasowych uczestników Karmelitańskich Dni Młodych zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Ufamy, że spotkamy się wszyscy razem, jak co roku. Więcej informacji i plan spotkania już za niedługo na stronie: www.kdmczerna.pl

o. Marcin Fizia OCD

za: karmel.pl