aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

KDM 2018 – dzień III „ZWYCIĘSTWO”

29 lipca, 2018

Po wczorajszym etapie „walki” dotarliśmy dziś do szczęśliwego zakończenia – „zwycięstwa”.

Dzień rozpoczęliśmy, podobnie jak wczoraj, półgodzinną „modlitwą karmelitańską”. Dzisiaj towarzyszyła nam Ewangelia o przestraszonych Apostołach zamkniętych w Wieczerniku i Zmartwychwstałym Jezusie przychodzącym do nich „mimo drzwi zamkniętych”.

Sobotnie przedpołudnie tradycyjnie już było poświęcone warsztatom tematycznym – wybór nie był łatwy, bo spośród tuzina można było skorzystać tylko z dwóch. Oprócz warsztatów powtarzających się co roku, w związku z tegorocznym tematem pojawił się m.in. warsztat walki duchowej, rozeznawania, czy warsztat „morski”. Pełną listę można znaleźć na www.kdmczerna.pl.

Po obiedzie odbyło się spotkanie z naszym „gościem specjalnym”, którym był Adam Woronowicz – polski aktor, który zagrał główne role m.in. w filmach „Popiełuszko” i „Dwie korony”. My mogliśmy poznać go od innej strony. Podzielił się z nami świadectwem wiary i życia swoim powołaniem, którym jest aktorstwo, ale przede wszystkim życie rodzinne. Mieliśmy także okazję zadać własne pytania o interesujące nas kwestie. Półtorej godziny minęło nadspodziewanie szybko.

O 16:30 odbyła się Msza św. Kazanie wygłosił o. Bartłomiej Kolankiewicz OCD, duszpasterz akademicki z Krakowa. Mówił o pokoju, który przychodzi do nas prze doświadczenie krzyża.

Po Eucharystii spotkaliśmy się na kolacji i wspólnym świętowaniu – wszak w tym roku przypada 450. rocznica powstania naszego zakonu. uczciliśmy to wydarzenie sękaczem, który otrzymaliśmy na tę okazję. Grupa GT Cordis zaprosiła z kolei wszystkich uczestników do wspólnego tańca.

Dzień zakończyła wieczorna adoracja w kościele, podczas której otrzymaliśmy symbol tegorocznego KDM-u: krzyż z drzewa oliwnego. Każdy dostał też różę na jako znak ofiarowanej nam przez Boga miłości. Ostatnim „akordem” dzisiejszego dnia było uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – w śpiewie, a także w milczeniu i cichej modlitwie serca.

br. Marcin Wojnicki OCD


Osobom, które chciałyby bliżej zapoznać się z programem lub treścią tegorocznego KDM-u, czy też repertuarem muzycznym, proponujemy „niezbędnik uczestnika” do pobrania w wersji pdf.

Kliknij i pobierz!

za: karmel.pl