aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Nagrania chorałowej płyty o. św. Janie od Krzyża

27 kwietnia, 2018

Jubileusz 500 – lecia urodzin św. Teresy od Jezusa zmobilizował nas do nagrania chorałowej płyty zatytułowanej „Sancta Mater Teresia”. I tak z końcem lutego 2015 roku, nasz klasztor w Czernej pod Krakowem stał się miejscem spotkania braci z obydwu karmelitańskich prowincji w Polsce. Akustyka, a przede wszystkim modlitewny klimat czerneńskiego kościoła pozwolił nam, ośmiu karmelitom bosym, zabrzmieć całkiem dobrze pomimo nie zawsze łatwych utworów. Nad całością projektu, uchem eksperta, czuwała p. Ewa Domagała.

Tym razem do wspólnych chorałowych nagrań zachęcił nas kolejny jubileusz. Otóż rok 1568, a dokładnie 28 listopada jest dniem narodzin nas, Karmelitów Bosych. A zatem w tym roku świętujemy 450 lat naszego istnienia. Na czele karmelitańskiej reformy w XVI wieku stanął młody wiekiem, ale za to wielki sercem św. Jan od Krzyża. To w dużej mierze dzięki jego życiowej pasji i rozkochaniu w Bogu posiadamy tak wspaniałą duchowość i jesteśmy obecni na wszystkich kontynentach.

Nasza chorałowa schola tym razem liczy już szesnaście osób. I tak pod sprawną dyrygencką ręką p. Ewy Domagały chcemy nagrać najpiękniejsze chorały związane ze św. Janem od Krzyża. Sprawdzonym miejscem realizacji nagrań jest ponownie nasz klasztor w Czernej. A całość projektu objęta została patronatem naszego Ojca Generała Saverio Cannistrà OCD.

Efekty naszej modlitwy i pracy będą dostępne w postaci płyty już na jesień.

Pozdrawiamy Was i dzielimy się dźwiękami z naszej pierwszej płyty. „Chorałowi Karmelici Bosi”.

za: karmel.pl