aktualności karmelu OCDS Łódź wróć

Niedziela Gaudete we Wspólnocie OCDS

3 stycznia, 2019

W świątecznej atmosferze przeżywaliśmy 16 grudnia 2018 r. dzień skupienia w łódzkiej Wspólnocie OCDS. Był to czas wzajemnych życzeń, dzielenia się opłatkiem wraz z ojcem Asystentem i ojcem Przeorem oraz wspólnych rozmów.

Podczas uroczystej Eucharystii do Wspólnoty zostały przyjęte dwie nowe siostry: Katarzyna Pawlak- s. Katarzyna Teresa od Przenajdroższej Krwi Chrystusa i Markita Gralak – s. Markita Maria od Jezusa. Przyrzeczenia definitywne złożyła Celina Metrycka – s. Celina od Trójcy Przenajświętszej, a przyrzeczenia czasowe: Małgorzata Włodarska – Małgorzata Maria od Najdroższej Krwi Chrystusa.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że wciąż powołuje nowe osoby, które dążą do świętości w karmelitańskiej rodzinie, w naszej wspólnocie. Taka uroczystość jest okazją do zapytania siebie, czy jesteśmy otwarci na przyjęcie braci i sióstr, na ile swoim przykładem przyciągamy innych i pokazujemy wiernie drogę, którą szli NM Teresa od Jezusa i NO Jan od Krzyża. Mamy nadzieję, że obecność nowych członków pomoże nam powracać do pierwszego zachwytu i źródeł naszej drogi w Karmelu. Życzymy Siostrom wierności i radości w podążaniu za Panem Jezusem i opieki Matki Bożej Szkaplerznej.

Małgorzata Kołodziejczyk OCDS Łódź