aktualności karmelu Karmelitanki Misjonarki Terezjanki wróć

Nowa strona sióstr Terezjanek

28 maja, 2021

Drodzy Przyjaciele

Po pracowitym czasie przygotowania, mamy przyjemność zaprezentować Wam nowa stronę internetową naszego Zgromadzenia www.terezjanki.org Ufamy, że spotka się ona z życzliwym i ciepłym przyjęciem. Siostry zaangażowane w projekt i budowę terezjańskiej witryny, dołożyły wszelkich starań, by wyglądała ona schludnie i zawierała budujące treści, dlatego też żywimy nadzieję, że każdy znajdzie tu, coś odpowiedniego dla siebie. Wszystkich sympatyków św. Teresy od Dzieciątka Jezus, przyjaciół naszego Zgromadzenia a także osoby poszukujące wartościowych informacji, zapraszamy do systematycznego odwiedzania nas w Internecie. Oprócz ciekawych artykułów i fotografii dotyczących historii, duchowości i działalności Zgromadzenia, znajdziecie tu również aktualności z życia Kościoła i terezjańskich wspólnot. Polecamy także Waszej uwadze takie zakładki jak: Zakonne pasje, Mediateka, czy Katecheza. Ta ostatnia prowadzona jest z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu. Zawiera ona bowiem interaktywne katechezy, edukacyjne gry i zabawy oraz interesujące słuchowiska, które bez wątpienia mogą pomóc dzieciom w pożytecznym i radosnym spędzeniu wolnego czasu.  Nasze misjonarki pracujące w Ameryce Łacińskiej dzielą się doświadczeniem posługi w boliwijskim mieście Oruro. Realia życia i przepowiadania Ewangelii w jednym z najbiedniejszych miast Boliwii znajdują się w zakładce Misje. Warte też zauważenia są wizytówkowe strony naszych domów.

W najbliższym czasie udostępnimy również nowe witryny naszych dzieł,czyli terezjańskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, duszpasterstwa młodzieży i powołań oraz witrynędedykowaną Słudze Bożemu biskupowi Szelążkowi – Założycielowi Zgromadzenia.

Przedstawiając po krótce, niejako spis treści terezjańskiej  witryny internetowej, zachęcamy ponadto do kontaktowania się z nami za pomocą mediów społecznościowych. Zgromadzenie obecne jest również na:

Zachęcamy do podzielenia się z nami wrażeniami, jakie zrodziły  się w waszych sercach po zapoznaniu się z nową witryną. Swoje opinie możecie przesyłać na adres info@terezjanki.org Naszym pragnieniem jest głoszenie nieskończonej miłości Boga i dzielenie się dobrem, także poprzez nowoczesne środki komunikacji, zgodnie ze słowami Założyciela Zgromadzenia: „Gdy więc stygnie w duszach ludzkich miłość Boża, dla której rozpalenia przyszedł Chrystus Pan na ziemię wznowienie jej osiągane jest nowymi sposobami…” Wszystkim którzy kiedykolwiek zetkną się z nami bezpośrednio lub w przestrzeni wirtualnej, życzymy obiecanego przez św. Teresę różanego deszczu Bożych łask. W imieniu Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus

s. Lucyna Lubińska
przełożona generalna