aktualności karmelu OCDS Sopot wróć

Nowi Członkowie w Sopocie

17 kwietnia, 2018

Święto Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia 2018r.) sopocka Wspólnota OCDS przeżyła bardzo uroczyście. W tym dniu do Wspólnoty zostało przyjętych pięć nowych osób, które w marcu ukończyły formację wstępną:

  • Aleksandra od Maryi Bianga
  • Iwona od Niepokalanego Poczęcia Maryi Stawska
  • Lucyna od Krwi Chrystusa Witek
  • Krystyna od Niepokalanego Serca Maryi Westfal
  • Mariusz od św. Józefa Westfal.

Tego też dnia Elżbieta Baranowska złożyła swoje 1. przyrzeczenia na 2 lata.

Podczas Mszy św. dziękczynnej (za łaskę powołania) wszyscy członkowie Wspólnoty odnowili swoje przyrzeczenia (czasowe, definitywne i śluby).

Ojciec Asystent, o. Bertold, przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię, podkreślając w Niej fakt bycia świeckim karmelitą jako niesamowity Dar i Tajemnicę – nowe działanie Jezusa w nas, uświęcające nasze czyny.

Wspólne przeżywanie tego świątecznego dnia (z wszystkimi jego „wydarzeniami”) bardzo nas zbliżyło, co szczególnie widoczne było podczas przekazywania sobie znaku pokoju, a po Mszy Świętej we wspólnym biesiadowaniu, kiedy to karmiliśmy zmysły, delektując się olbrzymim tortem, ale także rozlicznymi sałatkami i słodkościami. Sporo też wspominaliśmy i ogólnie… zaprzyjaźnialiśmy się.

Tym, którzy zostali przyjęci do Wspólnoty i Eli, która złożyła swoje 1. przyrzeczenia, ofiarowano drobne upominki książkowe („Ukrytych w miłości” W. Stinissena i „Księgę fundacji” św. Teresy od Jezusa), by dzięki ich lekturze wzrastali w miłości i pokorze.

Każdy Nowy we wspólnocie jest dla niej wyzwaniem, bo wnosząc do niej COŚ, czego jej brakowało: talenty muzyczne, oratorskie, estetyczne… burzy ustalony porządek i wszystko trzeba budować od początku, wychodząc z cienia.

Urszula Motyl-Śliwa OCDS