aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Nowy program Karmelitańskiego Instytutu Duchowości

26 sierpnia, 2019

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy KID!

W roku akademickim 2019/2020 zapraszamy do Karmelitańskiego Studium Duchowości zarówno tych, którzy już ukończyli nasze Studium jak i nowych Słuchaczy! Dla jednych i drugich przygotowaliśmy ciekawe propozycje:


1) Rozpoczęła się rekrutacja do Dwuletniego Karmelitańskiego Studium Duchowości.

Studium przeznaczone jest dla osób pragnących pogłębić wiedzę z zakresu karmelitańskiej duchowości zarówno świeckich, duchownych, jak i zakonnych. Przewidziane są wykłady dotyczące historii i teologii duchowości, duchowości biblijnej, patrystycznej. Podjęte będą także tematy duchowości karmelitańskich świętych. Wykładowcami są znawcy duchowości karmelitańskiej. Studium trwa cztery semestry, a zajęcia odbywają się na ul. Rakowickiej 18a w Krakowie, w piątki w godz. od 17.00 do 20.15.

Więcej informacji na stronie www.kid.edu.pl

Rekrutacja: www.kid.edu.pl/rekrutacja

Serdecznie zapraszamy!


2) Pragnących pogłębić zdobytą podczas nauki w Studium wiedzę zapraszamy na dodatkowy, fakultatywny, trzeci rok Studium. Zajęcia będą odbywały się w piątki, w godz. od 17.00 do 20.15.

Zapisy na pierwszym spotkaniu: piątek – 18.10.2019.

Oferowane wykłady:

1 – Modlitwa w Biblii

2 – Mistyka ciemności Grzegorza z Nyssy

3 – Mistycy Karmelu

4 – Wierzę więc jestem – czyli o zasadach chrześcijańskiej wiary

5 – Św. Paweł i jego duchowe przesłanie

6 – Teologia modlitwy

7 – Mistycy Karmelu II

8 – Rozeznawanie duchowe w tradycji Kościoła


3) Oprócz nauki w Studium zapraszamy na spotkania formacyjne – Dni Skupienia ze św. Elżbietą od Trójcy Przenajświętszej. Są one dostępne dla każdego, kto szuka miejsca wyciszenia i modlitwy. Podczas dnia skupienia jest czas na trzy konferencje, modlitwę indywidualną, wspólną Liturgię Godzin, Adorację i Mszę świętą. W czasie przerw w kawiarence jest możliwość poczęstunku, kawy lub herbaty, a także ciepłego posiłku. Dni Skupienia mają miejsce w drugie soboty miesiąca, w godz. od 9.00 do 16.30. Więcej informacji: www.kid.edu.pl/dselzbieta


4) W drugim semestrze 2019/2020 roku oferujemy wykład systematyczny o „Twierdzy wewnętrznej” św. Teresy od Jezusa. Studium obejmuje spotkania, które będą się odbywały w środy popołudniami. Kurs prowadzony przez znawców św. Teresy od Jezusa oraz zaproszonych gości skierowany jest tak do osób duchownych, zakonnych jak i świeckich. Mogą w nim uczestniczyć ci, którzy rozpoczynają drogę formacji duchowej, ale także ci, którzy pragną ją pogłębić.


5) W dniach 14-15 maja 2020 roku w Karmelitańskim Instytucie Duchowości będzie miało miejsce doroczne sympozjum poświęcone Duchowości Karmelitańskiej. XXIII Dni Duchowości będą miały charakter wykładów otwartych na wybrany temat. Prelegentami będą wykładowcy uczelni z kraju i zagranicy. W trakcie przewidziana jest także część artystyczna. Będzie to także okazja do spotkania i zawierania nowych znajomości przy ciastku i kawie, w dobrym duchowym klimacie.


Karmelitański Instytut Duchowości
u. Rakowicka 18a
31-510 Kraków
tel. 797 002 380 (w środy i piątki  od 14:00 do 19:00)
kidkarmel@gmail.com
www.kid.edu.pl

za: karmel.pl