aktualności karmelu Karmel Łódź wróć

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w łódzkim Karmelu

17 lipca, 2020

Już tradycyjnie, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w kościele klasztornym ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, odbyła się uroczysta suma odpustowa ku czci Pani Karmelu, której przewodniczy ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.

O naszym sercu, i o sercu Matki Bożej mówił w swojej homilii biskup Ireneusz. Przywołując fragmenty opowiadające o ludzkim sercu ze Starego i Nowego Testamentu kaznodzieja pytał – być może ktoś z nas w tych obrazach serca, odnalazł swoje serce? A może byłoby dobrze popatrzeć na serce Maryi i postawić sobie pytanie: czy z takiego pięknego serca Maryi, mam już coś w swoim sercu? Miecz przeniknął serce Maryi – stojącej pod krzyżem – słyszeliśmy w dzisiejszej ewangelii. A moje serce? Jakie ono jest? Jakie może być, jeśli będziemy się uważnie przyglądać sercu Maryi i naśladować je w swoim życiu. – podkreślił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem łódzki pasterz podziękował Siostrom Karmelitankom za dzisiejszą uroczystość, oraz wyraził swoją łączność w bólu ze wspólnotą łódzkiego Karmelu po śmierci siostry Teresy, której pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym.

Po zakończonej liturgii ojciec karmelita pobłogosławił, poświęcił, a następnie nałożył Szatę Maryi na ramiona tych, którzy zechcieli w dniu dzisiejszym wstąpić do Bractwa Szkaplerznego.

Siostry Karmelitanki Bose są obecne w Łodzi od 1928 roku. Zgromadzenie ma charyzmat kontemplacyjny tzn. zamknięty, stąd utrzymuje się z własnej pracy i ofiar składanych przez wiernych. Każdy, kto chciałby prosić Siostry o modlitwę lub wspomóc je swoim darem serca, może to uczynić osobiście lub kierując korespondencję na adres:

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
św. Teresy od Dzieciątka Jezus 6
91-248 Łódź
Tel. 42 657-79-52
e-mail: karmelitankibose@archidiecezja.lodz.pl


 Autor: ks. Paweł Kłys

Więcej informacji i zdjęcia z Uroczystości znajdziecie na stronie Archidiecezji Łódzkiej.