aktualności karmelu OCDS Toruń wróć

Opłatek we wspólnocie toruńskiej

10 stycznia, 2023

W dniu 8 stycznia 2023 roku, w Uroczystość Chrztu Pańskiego, toruńska Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych po raz pierwszy spotkała się w nowym 2023 roku.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Jutrznią, następnie przystąpiliśmy do uroczystej Eucharystii, której przewodniczył asystent naszej Wspólnoty o. Roman Hernoga OCD. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Chrztu Świętego, pamiętając o tym, że każdy z nas jest dzieckiem Bożym. Główną intencją Eucharystii była modlitwa dziękczynna za nowo wybraną Radę Wspólnoty, jak również za ustępującą. Wraz z siostrami Karmelitankami Dzieciątka Jezus modliliśmy się również za naszych solenizantów oraz za siostry Karmelitanki. Po Mszy Świętej odbyła się w ciszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, później była modlitwa Anioł Pański, a następnie wspólne zdjęcie w świątecznie udekorowanej kaplicy SS Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Ten dzień był także naszym wspólnotowym opłatkiem. Wszyscy spotkaliśmy się podczas agapy przy stole, na którym nie zabrakło pysznych wypieków naszych sióstr, w tym tortu w wykonaniu nowo wybranej Przewodniczącej naszej Wspólnoty Basi Moczulak.

Ojciec Roman poświęcił opłatki. W spotkaniu uczestniczyła Matka przełożona Karmelitanek Dzieciątka Jezus s. Agnieszka. Swoją obecnością zaszczycił nas także brat Andrzej Krupa ze Wspólnoty w Bydgoszczy, który przywdziawszy swój galowy mundur Marynarki Wojennej, podzielił się z nami swoimi wspomnieniami historii rodzinnych. Razem śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie dobre życzenia.

Dziękujemy Panu Bogu za ten wspólnie spędzony czas i modlitwę.

Iwona Kalinowska OCDS