aktualności karmelu Karmel Sucha Huta wróć

Płyta z klasztoru karmelitanek bosych w Suchej Hucie

2 stycznia, 2023

Cisza klasztoru nie jest pusta. Przepełnia ją obecność Tego, Który Jest i który nieustannie pragnie przyciągnąć nas BLIŻEJ Siebie… W Klasztorze pod wezwaniem Słowa Bożego i Świętych Aniołów w Suchej Hucie powstała właśnie płyta, która jest zapisem karmelitańskiej drogi ku Bogu, światu i sobie… Jest odpowiedzią na Słowo Boże (jesteśmy wszak w Karmelu Słowa), ale rozumiane szeroko – jako Biblia, stworzenie, drugi człowiek…. Jest próbą snucia opowieści za pomocą języka uczuć, jakim jest muzyka… Opowieści o bardzo prostej, karmelitańskiej codzienności, w przepięknym, wiejskim zaciszu z mgłą i przelotnymi deszczami…

Płyta „Bliżej” zrodziła się w sercu mniszki karmelitanki bosej, z klasztoru, który jest  nowym ogniskiem kontemplacji. Pan Bóg umieścił je w niewielkiej wiosce na pograniczu dwóch diecezji – gdańskiej i pelplińskiej. Stąd płyta jest „cegiełką” – dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę klasztoru. Ale jest ona również próbą spotkania – poprzez fortepianowe improwizacje będą mieli Państwo okazję zajrzeć za klauzurę, otworzyć serce na poruszenie, przybliżyć się do życia, które zawsze pozostaje tajemnicą oraz do Tego, z którego ono się rodzi… A potem? Wyruszyć we własną drogę, wyruszyć w stronę „Bliżej”!

Płyta jest już dostępna w sklepie internetowym Galilea, prowadzonym przez Fundację Barnaby z Archidiecezji Gdańskiej. Improwizacje fortepianowe s. Estery można nabyć w dwóch formach – w postaci  materialnej płyty CD pod adresem: https://galilea-sklep.pl/blizej-plyta-cd, a także w postaci plików mp3 pod adresem https://galilea-sklep.pl/blizej-pliki-mp3.

karmelitanki bose z Suchej Huty