aktualności karmelu Karmel Warszawa wróć

Remont Klasztoru Sióstr na warszawskiej Woli

26 lipca, 2021

Pan Bóg dał nam przywilej mieszkania w miejscu, które przetrwało trudne czasy okupacji, Powstania Warszawskiego i Rzezi Woli. Jak niektórzy wiedzą, nasze Siostry cudem uniknęły wtedy śmierci, a tysiące ludzi zostało rozstrzelanych na naszym terenie. Historia samego budynku Pałacyku Biernackich, w którym mieszkamy, sięga jeszcze dalej – II połowy XIX wieku. Historia miejsca, w którym żyjemy, jest naszym wielkim zobowiązaniem do modlitwy, zwłaszcza za Polskę i Warszawę.

Jednak, zamieszkiwanie starego zabytkowego budynku wiąże się też codziennym trudem utrzymania go i doprowadzenia wszystkich dawnych zabudowań do akceptowalnego stanu… I tak, w 2020 r. rozpoczęłyśmy ogromny remont wolnostojącego budynku, należącego do Klasztoru, który nie był remontowany od wojny. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników i jeszcze większemu działaniu Opatrzności Bożej, która posłużyła się wieloma ludźmi wspomagającymi nas materialnie, zdołałyśmy uratować XIX-wieczny strop, wyremontować elewację, wymienić dach, częściowo wykonać izolację oraz opłacić większość materiałów do instalacji wewnętrznych… Zdjęcia z remontu można obejrzeć na naszej stronie internetowej: www.karmelitankibose.warszawa.plWnętrze budynku jest w stanie praktycznie surowym, a nasze możliwości finansowe zwyczajnie  się kończą. Mamy świadomość, że bez pomocy ludzi dobrej woli po prostu nie damy sobie rady! Dlatego na portalu Zrzutka.pl założyłyśmy zbiórkę na dokończenie tego ogromnego remontu:

https://zrzutka.pl/dk4ab4

Ofiary dla Klasztoru można też składać bezpośrednio na nasze konto oraz za pośrednictwem linków do płatności z naszej strony internetowej.

Będziemy ogromnie wdzięczne za każdą – choćby najmniejszą –  pomoc, a także za udostępnianie informacji o naszym remoncie. Wierzymy, że św. Józef dopomoże nam w ukończeniu tych prac.

My odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą w intencji każdego z Was. Raz w miesiącu w naszej Kaplicy jest też sprawowana Msza św. w intencji naszych Dobroczyńców. Trudny czas remontu – zaburzający codzienne funkcjonowanie wspólnoty – staramy się ofiarowywać w intencjach Kościoła i świata, w tym tak trudnym dla wierzących czasie…

Jeszcze raz dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie!