aktualności karmelu OCDS Toruń wróć

Śluby Ani Sadurskiej

9 grudnia, 2023

W dniu 8 grudnia 2023r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Anna Sadurska, którą żegnaliśmy na ostatnim spotkaniu naszej wspólnoty, składała prywatne śluby pustelnicze. Święto Ani zgromadziło nas, członków toruńskiej wspólnoty OCDS, jak i przedstawicieli wspólnoty bydgoskiej OCDS w kościele pw. Św. Prokopa, męczennika w Kłóbce. Kłóbka, ta niewielka wioska na terenie diecezji włocławskiej, odtąd będzie miejscem życia pustelniczego Ani.

Eucharystii przewodniczył Ojciec Roman Hernoga OCD, nasz Asystent, przy współudziale Ojca Zbigniewa Jałbrzykowskiego SJ z Torunia oraz ks. Leszka Buczkowskiego, Proboszcza tutejszej parafii. Po homilii, w której Ojciec Roman m.in. przybliżył nam historię i istotę życia pustelniczego w Kościele, Ania na jego ręce złożyła prywatne śluby pustelnicze, ofiarowując siebie, swoje życie na chwałę Boga i zbawienia ludzkości.  W Uroczystości wzięła udział również najbliższa rodzina Ani. Po Eucharystii nasza pustelnica zaprosiła nas na obiad i kawę. Wzruszające Święto Ani zakończyliśmy wspólnymi planami spotkania się za rok na odnowieniu złożonych ślubów.

Kochana Aniu, dziękujemy Dobremu Bogu za dar Twojego życia, powołania. Dziękujemy Tobie za wielkoduszność w przyjęciu łaski Pana, za przykład całkowitego oddania się umiłowanemu nade wszystko Bogu, który zechciał w nas zamieszkać. Prosimy Niepokalaną Panią, by nieustannie czuwała nad Tobą, wypraszając u Syna Swojego potrzebne Ci łaski.

Szczęść Boże!

Justyna Ziemer OCDS