aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Śluby wieczyste i święcenia diakonatu w Berdyczowie

26 września, 2020

W sobotę, 19 września 2020 r. w sanktuarium Matki Bożej Berdyczowskiej, swoje śluby wieczyste złożył br. Oleksandr Karchaiev OCD. Piękna liturgia, modlitwa i wzruszenie wszystkich uczestników, uroczysty obiad przedłużony ukraińskimi pieśniami, tak świętowaliśmy śluby Saszy. Wspólne świętowanie było też okazją do spotkania prawie wszystkich braci posługujących na Ukrainie. Od wielu lat nie było takiej uroczystości w Delegaturze, zapala się zatem w nas modlitwa o następne rodzime powołania.

Brat Profes wieczysty ma 34 lata i pochodzi spod Berdyczowa. Niestety, z powodu epidemii Ukraina zamknęła granicę, dlatego nie  mogli dotrzeć goście z Polski.

Następnego dnia, w niedzielę 20 września 2020 r. w tym samym miejscu, br. Oleksandr przyjął święcenia diakonatu, których udzielił mu bp Witalij Krywicki,  ordynariusz diecezji kijowsko- żytomierskiej. Tego dnia nasi bracia z Kijowa z racji niedzieli, musieli już wrócić do swoich obowiązków, natomiast byli z nami zaprzyjaźnieni księża z berdyczowskich parafii.

Z kolei w poniedziałek 21 września 2020 r. br. Władysław Nehrebecki złożył śluby czasowe. Miało to miejsce wieczorem, w Sanktuarium, po apelu Maryjnym, przed łaskami słynącym obliczem MB Berdyczowskiej, Królowej Szkaplerza św. W obecności wspólnoty i wiernych, z wielką, nieskrywaną radością br. Władek jeszcze raz oddał swoje życie Bogu.

za: karmel.pl