aktualności karmelu Karmel Gniezno wróć

Śpiewnik poświęcony św. Józefowi

15 września, 2021

Kochani Przyjaciele naszej wspólnoty,

Skończyły się wakacje i wielkimi krokami zbliża się czas nagrania naszej płyty poświęconej św. Józefowi. Trwają już kuluarowe rozmowy, ustalenia i przygotowania.

Jesteśmy głęboko wzruszone i wdzięczne za Waszą dobroć, zaangażowanie i wsparcie tego projektu. Wszystkim, wrażliwym na piękno, szukającym Boga, pragnącym przyjaźni ze św. Józefem i pomnażającym dobro, dziękujemy. Ogarniamy Was gorącą i serdeczną modlitwą.

W poniedziałek 30 sierpnia otrzymałyśmy nowe śpiewniki poświęcone św. Józefowi. Jesteśmy przekonane, że jest to owoc działania Ducha świętego, który powiał po wewnętrznych ogrodach siostrzanych serc. Już w najbliższych dniach będzie on do nabycia w naszym karmelitańskim sklepiku.

Kiedy 6 lat temu pracowałyśmy nad śpiewnikiem związanym z 500-leciem urodzin świętej Teresy z Avila byłyśmy przekonane, że św. Józef zatroszczył się o finanse potrzebne by go wydać. Teraz towarzyszy nam pewność, że św. Matka Teresa zatroszczyła się również o śpiewnik św. Józefa, skoro dotarł do nas w dzień wspomnienia przebicia jej serca. Czyż nie jest to cudowne, patrzeć na współpracę i wzajemne wspieranie się świętych w niebie, dla naszego dobra? Tak jak św. Józef nigdy nie zawiódł Teresy, tak i ona daje znak swej wdzięczności i wierności. Obydwoje żyjąc w obecności Jezusa kosztowali Jego miłosierdzia, w ich milczeniu pełnym Słowa odpoczywał Bóg, w ukryciu ciemnej wiary uczyli się zawierzenia i dotykali miłości Ojca.

Ukryci w serca pustyni rozpoznawali Boga i siebie, owocowali wtedy, gdy siebie nie szukali, nic nie mając wszystko posiedli, pośród ciemności wchodzili w światło, wydani z miłości planom Boga, otrzymali klucze do królestwa niebieskiego. Głęboko wierzymy, że nasi niebiescy przyjaciele, wspierają nas w tej wędrówce do niebieskiej ojczyzny. A my za św. Pawłem dzięki czynimy Bogu Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was – odkąd usłyszeliśmy o waszej wierze w Chrystusie Jezusie i o waszej miłości, jaką żywicie dla wszystkich świętych – z powodu nadziei nagrody odłożonej dla was w niebie.

s. Magdalena od Miłosierdzia Bożego
karmelitanka bosa [z Gniezna]