aktualności karmelu OCDS Warszawa-Solec wróć

Spotkanie integracyjne w Białobrzegach

25 lipca, 2022

24 lipca Wspólnota solecka spotkała się na rekreacyjnym spotkaniu integracyjnym w podwarszawskich Białobrzegach. Pomysłodawczynią i organizatorką spotkania była formatorka, Cecylia. W sezonie urlopowym trudno jest ustalić termin tak, aby pasował wszystkim – ale i to się udało. Spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych. Cecylia przywitała nas przepysznym obiadem, po którym udaliśmy się na długi spacer. Otoczone lasami Białobrzegi leżą nad Zalewem Zegrzyńskim i tam skierowaliśmy nasze kroki. Po drodze mijaliśmy mural honorujący generała Wiktora Thommee i 28 pułk Strzelców Kaniowskich oraz pomnik legionistów Piłsudskiego.

Na chwilę zatrzymaliśmy się przy tężni, gdzie dołączyła do nas Ewa, które z racji obowiązków nie mogła pojawić się wcześniej. Potem, już w pełnym składzie, przespacerowaliśmy się brzegiem jeziora. Po powrocie na Piotra,  przewodniczącego czekała niespodzianka w postaci urodzinowego tortu i odśpiewanego przez wspólnotę “Plurimos annos”. Czas spędzony w miłej atmosferze upłynął nam bardzo szybko i pozwolił lepiej się poznać, szczególnie “nowym”. Całe spotkanie pięknie wpisało się w zachętę, wyrażoną w wydanym tuż po nim liście naszego Ojca Generała do OCDS: 

“Wspólnotę buduje się w czasie i poza czasem spotkań, jest budowana na tym, o czym mówimy i na tym, czego nie mówimy, wzrasta w atmosferze życzliwego zainteresowania sobą nawzajem. Zachęcam was, by formacja we wspólnotach była solidna i dobrze zakorzeniona: formacja do życia, a nie do gromadzenia teorii (…)”. o. Miguel Márquez Calle