aktualności karmelu OCDS Warszawa-Solec wróć

Spotkanie Wielkanocne na Solcu

26 kwietnia, 2022

W Niedzielę MIłosierdzia odbyło się pierwsze po Inauguracji spotkanie wielkanocne Wspólnoty soleckiej. Plan spotkania został nieco zmieniony: zaczęliśmy godzinę później. Z racji późniejszej pory odmówiliśmy modlitwę południową z Liturgii Godzin (zamiast przedpołudniowej), a potem odbyliśmy modlitwę wewnętrzną (w kaplicy ojców). Mszę św. parafialną wyjątkowo koncelebrował wraz z o. Szczepanem ojciec jezuita z Poznania. Po Mszy św. przygotowaliśmy uroczystą Agapę. Ciast nie brakowało, mazurek zdążył nawet zaginąć w niedzielnym zamieszaniu, ale został odzyskany. ;). Ojcowie mieli pojawić się o 14-stej, więc poczekaliśmy na nich przy herbacie.

O ustalonej porze dołączyli do nas o. Robert Marciniak OCD, Dlegat Prowincjalny ds. OCDS oraz o. Szczepan Maciaszek ODC – nasz Asystent. Po błogosławieństwie i podzieleniu się „jajeczkiem” o. Robert zażartował, że odwiedził nas z „mini wizytacją”. Dalsza część świętowania upłynęła na rozmowach przy wspólnym stole o przyszłości (i przeszłości) naszej Wspólnoty.

Po pożegnaniu z Ojcami spędziliśmy jeszcze trochę czasu we własnym gronie. Zakończyliśmy przed godz. 17-stą wspólnymi Nieszporami.