aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Świętowanie powstania BOSYCH

3 grudnia, 2018

W rocznicę powstania karmelitów bosych, 28 listopada, studenci i absolwenci Karmelitańskiego Instytutu Duchowości, czytelnicy „Głosu Karmelu” oraz sympatycy portalu karmel.pl zebrali się w Krakowie, aby z braćmi prowincji krakowskiej świętować okrągłe 450. urodziny męskiej gałęzi zakonu.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kaplicy Instytutu pod przewodnictwem o. Tadeusza Florka OCD, prowincjała Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, podczas której bracia uroczyście odnowili swoje śluby. W drugiej części spotkania, po przywitaniu gości przez dyrektora Instytutu o. Jerzego Gogolę OCD, odbyła się prezentacja owoców pracy w ramach dwóch projektów: audiowizualnego pt. Duruelo – skromny początek, wielkie dzieło oraz popularno-naukowego, którego efekty ukazały się w postaci książki Czerpać ze źródła.

Ojciec Mariusz Wójtowicz OCD w krótkim wprowadzeniu przedstawił autorów muzyki, tekstu i realizatorów teledysku, po czym wszyscy mogli uczestniczyć w premierowym pokazie. Po projekcji o. Damian Sochacki OCD zaprosił obecnych na spotkaniu współautorów jubileuszowej książki, aby w kilku słowach przestawili zarys swojego tekstu. Na koniec spotkania ojciec prowincjał poprowadził modlitwę w intencji zmarłych i żyjących braci, zapraszając na koniec wszystkich serdecznie do osobistych rozmów, komentarzy i spotkania przy kawie i herbacie.

o. Damian Sochacki OCD

za: karmel.pl