aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

W Wadowicach modlono się o beatyfikację o. Rudolfa Warzechy

4 marca, 2020

Stowarzyszenie Przyjaciół o. Rudolfa Warzechy oraz Wspólnota Karmelitów Bosych w Wadowicach zorganizowały 1 marca 2020 Eucharystię o beatyfikację Sługi Bożego o. Rudolfa od Przebicia Serca św. Teresy (Stanisława Warzechy) OCD, z okazji 21. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Głównym celebransem Mszy Świętej w karmelitańskim sanktuarium św. Józefa na wadowickiej „Górce”, gdzie od roku spoczywają doczesne szczątki Kandydata na ołtarze, był o. Tadeusz Florek OCD, prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych, a homilię wygłosił o. Włodzimierz Tochmański OCD, były przeor wadowicki, inspirator założenia Stowarzyszenia Przyjaciół o. Rudolfa w 2006 r. Koncelebrowało wielu kapłanów: ks. inf. Jakub Gil, ks. dziekan wadowicki Zbigniew Bizoń, ks. Andrzej Scąber, kierownik Referatu spraw beatyfikacyjnych w Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. Jerzy Skórkiewicz, proboszcz z rodzinnej parafii Sługi Bożego z Bachowic i ks. Kamil Szydłowki, wikariusz parafii jego chrztu w Spytkowicach. Byli nadto księża spokrewnieni z o. Rudolfem: Wojciech Warzecha, Mariusz Susek i Sławomir Młodzik. Spośród karmelitów bosych koncelebrowali zaś: o. przeor wadowicki Grzegorz Irzyk, o. pułk. Andrzej Gut z Kluszkowiec i przedstawiciele wadowickiego klasztoru, na czele z seniorem, o. Antoninem Stańczykiem, rodem z Bachowic.

Świątynię wypełniły nie tylko osoby przynależące do Stowarzyszenia Przyjaciół Ojca Rudolfa, ale także liczni jego sympatycy, rodacy i krewni, zwłaszcza z pobliskich rodzinnych Bachowic i gminy Spytkowice, wszak w Spytkowicach o. Rudolf był ochrzczony. Liturgię uświetniła młodzież z teatru im. o. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa.

Po Eucharystii miało miejsce pożegnanie o. Szczepana T. Praśkiewicza, który po sześciu latach pracy w wadowickim klasztorze wyjeżdża na stałe do Rzymu, gdyż został mianowany relatorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Prezes Stowarzyszenia – dr Władysława Misiarz i jej zastępczyni – mgr Stanisława Warzecha, podziękowały o. Szczepanowi za jego zaangażowanie w proces beatyfikacyjny Sługi Bożego jako postulator. Głos zabrali także i wyrazili słowa wdzięczności: o. prowincjał w imieniu Zakonu, ks. Andrzej Scąber w imieniu Kurii Metropolitalnej i ks. dziekan w imieniu parafii dekanatu.

Ojciec Szczepan na pożegnanie poprosił o modlitwę i zachęcił, by „wszystkich nas łączyło świadectwo autentycznego życia chrześcijańskiego, na miarę świadectwa, jakie pozostawił nam Sługa Boży o. Rudolf Warzecha”.

za: karmel.pl