aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Wadowickich Karmelitów Bosych odwiedził Nuncjusz Apostolski

16 maja, 2017

W poniedziałek 15 maja 2017 r. do klasztoru Karmelitów Bosych w Wadowicach przybył z krótką wizytą Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Przedstawiciel Ojca Świętego Franciszka nawiedził Wadowice, rodzinne miasto św. Jana Pawła II, w związku ze zbliżającą się 97. rocznicą jego urodzin, przypadającą w najbliższy czwartek, 18 maja.

W klasztorze Jego Ekscelencja nawiedził celę św. Rafała Kalinowskiego, gdzie wpisał się do pamiątkowej księgi, po czym spotkał się z obecnymi w klasztorze zakonnikami w sali rekreacyjnej, pytając o posługę, jaką pełnimy dla dobra Kościoła. Dzielił się z nami nabożeństwem szkaplerznym swojej rodziny, wspominając sanktuarium Madonny „del Carmine – La Bruna” z Neapolu, wszak pochodzi z tamtych stron. Wspominał swoją pracę w poprzednich nuncjaturach, m.in. w Rwandzie i w Indiach, gdzie miał kontakt z karmelitami bosymi, także naszymi rodakami, misjonarzami w Butare.

Po modlitwie przed ołtarzem św. Józefa w naszym sanktuarium, Arcybiskup zainteresował się papieskimi darami, którymi szczyci się nasz klasztor, tj. pierścieniem i szkaplerzem św. Jana Pawła II, udzielił błogosławieństwa wspólnocie zakonnej i dzieciom z parafii Kroczyce w diecezji kieleckiej, które pielgrzymowały dziś do Wadowic ze swoim duszpasterzem i wychowawcami.

Miłe spotkanie zakończyła wspólna fotografia. Dostojnemu gościowi towarzyszył monsignor Carlo z Nuncjatury i małżeństwo z Indii, a z Wadowic ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

O. Szczepan T. Praśkiewicz OCD
za: karmel.pl