aktualności karmelu Karmel Łasin wróć

Weekend powołaniowy w Karmelu w Łasinie

11 lipca, 2018

Z uczniami idącymi do Emaus spotkanie z Jezusem w Słowie Bożym
i w Eucharystii
Od powołania do wybrania, czyli jak życie staje się przygodą, a Bóg Oblubieńcem.
Lectio divina (Łk 24, 13 – 35).

Życie jest drogą. Droga to wzrastanie w wierze. Droga to poznawanie siebie, odkrywanie swojej tożsamości. Droga to trud i zmaganie z własną słabością. Droga to spotkania…

Kobiety nie znalazły ciała Jezusa w grobie. Przekazały uczniom słowa anioła, który powiedział, że ON ŻYJE. A jednak Kleofasowi i jego towarzyszowi nie starczyło wiary. Rozmawiali, zastanawiali się. Znali fakty i nie umieli wznieść się ponad ludzką logikę, która zaćmiła ich serca. I wtedy nastąpiło SPOTKANIE, które otworzyło im oczy.

Jeśli jesteś w drodze i tęsknisz za takim SPOTKANIEM, które pomogłoby Ci rozpoznać ku czemu warto w życiu zmierzać, ku jakiej życiowej przygodzie powołał Cię i wybrał Jezus – zapraszamy Cię na weekend ze Słowem Bożym, a konkretnie z dwoma uczniami, których Jezus zawrócił spod Emaus. Nie wiem gdzie jest Emaus Twojej bezradności i zagubienia, a gdzie Jerozolima Twojej nadziei. Ale Jezus to wie. On na pewno chce przyłączyć się do Ciebie w drodze i mówić do Twego serca.

Jeśli więc jesteś dziewczyną, która rozeznaje swoje życiowe powołanie, zapraszamy Cię w dniach 24 do 26 sierpnia 2018 do naszego klasztoru na weekendowe skupienie, które poprowadzi ks. Dawid Wasilewski, duszpasterz młodzieży Diecezji Toruńskiej.

Zgłoszenia prosimy przysyłać mailem na adres: klasztor@karmellasin.pl

Siostry Karmelitanki Bose
ul. Odrodzenia Polski 6
86-320 Łasin
www.karmellasin.pl