aktualności karmelu OCDS Gorzów Wlkp. wróć

Wizytacja i wybory we Wspólnocie OCDS pw. św. Teresy od Jezusa w Gorzowie Wlkp.

31 stycznia, 2020

W dniach 11-12 stycznia 2020 r. miała miejsce wizytacja naszej Wspólnoty. Ojciec Robert Marciniak – Delegat ds. Świeckiego Karmelu przeprowadził z jej członkami rozmowy indywidualne, które dotyczyły między innymi prowadzenia spotkań, formacji, finansów oraz wzajemnych relacji. Wizytacja przebiegała w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy Ojcu za wszlekie pouczenia, wyjaśnienia i zrozumienie.

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. również pod przewodnictwem o. Roberta odbyły się pierwsze w naszej Wspólnocie wybory, w wyniku których przewodniczącą została Zuzanna Wychowałek, formatorem Janina Frączyk a radnymi Anna Arciszewska, Anna Dojs i Władysława Maciaszek.

Bardzo dziękujemy dotychczasowej Radzie, a przede wszystkim przewodniczącej Teresie Kuźmie, która – po odbyciu formacji w Świeckim Karmelu w Poznaniu – wraz z kilkoma innymi osobami zainicjowała powstanie naszej gorzowskiej Wspólnoty i z oddaniem przewodniczyła jej od samego początku, czyli przez 7 lat. Bóg zapłać za pełną poświęcenia, wieloletnią pracę na rzecz naszego Zakonu!

Natalia Harewska