aktualności karmelu Karmel Ełk wróć

Wspólna płyta karmelitanek bosych i alumnów WSD z Ełku

28 czerwca, 2021

Zapraszamy do wysłuchania trzech utworów z najnowszej płyty sióstr karmelitanek bosych z Ełku, którą wydały wspólnie z alumnami tamtejszego Wyższego Seminarium Duchownego. Płyta, która ukazała się 26 maja br. nosi tytuł „Odnalezieni Pokochani Szczęśliwi”.

Więcej o płycie pod tym linkiem: plyta.karmel.elk.pl

Znajdziecie tam informacje o płycie i wykonawcach, teksty piosenek, a także nuty do utworów. Zachęcamy do słuchania i rozpowszechniania tego pięknego dzieła.


O powstaniu płyty tak pisze jedna z sióstr:

Na początku były spotkania przy klasztornej furcie:

„Zgubiłem siebie nie ma dla mnie żadnych szans”

„Zmarło moje jedyne dziecko”

„Brakuje mi sił do znoszenia niesprawiedliwości”

„Błagam o pomoc”

Słucham, modlę się i wiem, że ten Człowiek nie szuka prostego pocieszenia. Stoi tu, bo szuka Prawdy. I wiem, że Bóg do którego należę, zapełnia mnie swoją treścią, wkłada do serca, do pamięci jakkolwiek by te przestrzeń nazwać, Człowieka, by nosić jego samotność, by otoczyć go miłością, by prawda o Bożej Obecności- Nieodwołalnej i Niewymazywalnej stała się w nim żywa. By nieustanne odpominana Obecność Boga zaczęła rezonować, poruszać go od wewnątrz.

Przy klasztornej furcie- milczenie, zadziwienie, czasem z trudem opanowane łzy. We mnie – te dźwięki. Piosenki – owoce spotkań, kiedy Żywemu Bogu przynoszę moich Braci, bo On Jest Jedynym, z Którym mam odwagę się nimi podzielić. Przekazywane mailem, przez telefon, krążące między ludźmi. I w końcu, wiele próśb, by zebrać je w jednym miejscu.

Tak zrodziła się ta płyta.

Wiele piosenek ma „męski” tekst. Do nagrań zaprosiłyśmy więc Braci alumnów ełckiego Wyższego Seminarium Duchownego, których od lat otaczamy nieustanną modlitwą.

Każdy z nas przygotowywał swoje partie indywidualnie. Spotkaliśmy się jednak w 17 rozdziale Ewangelii Św. Jana. To nasza codzienna modlitwa o Boże owoce wspólnej pracy.

Razem w jednym miejscu spotkaliśmy się po wydaniu płyty, kiedy 2 czerwca w Kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku zaśpiewaliśmy nasze piosenki dziękując Bogu za Jego dobroć. Tego dnia przyjechał też z Poznania, by zagrać z nami Jan Zeyland, który na naszej płycie zagrał na fortepianie.

Odnalezieni, pokochani i szczęśliwi trwaliśmy razem na modlitwie. Modlitwie o jedność, o pokój, o prawdę w każdym sercu.