aktualności karmelu OCDS Elbląg wróć

Wybory w Elblągu

20 września, 2020

Od 19 września 2020 r. szczycimy się „nowym”Przewodniczącym Wspólnoty, którym został, wybrany większością głosów na drugą kadencję, br. Tadeusz Zabaryłło. Podczas sobotniego Dnia Skupienia (pierwszego od czasu ogłoszenia pandemii) udało się nam wybrać nowe władze, a było to możliwe dzięki obecności opiekującego się naszą wspólnotą i wyczekiwanego od kilku miesięcy Ojca Asystenta Roberta Marciniaka.

Wybory potwierdziły, że nadal cenimy te same osoby, ufamy im i powierzamy się w ich ręce. Rada Wspólnoty wraz z formatorem (s.Elżbieta, br. Józef, s. Ewa oraz s. Hanna) przyjęli na siebie odpowiedzialność przewodzenia członkom Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych i 3 obecnym w naszym gronie kandydatom.

Pożegnaliśmy również serdecznie Ojca Roberta, którego przez ostatnie 6 lat z radością gościliśmy w elbląskim Karmelu spragnieni rad, nauk, katechez biblijnych i przyjmując z jego rąk Najświętszy Sakrament.
Niech Duch Święty prowadzi nowy zarząd OCDS w Elblągu, niech wspomaga go Maryja Królowa Karmelu oraz patron wspólnoty św. Józef.