aktualności karmelu OCDS Sopot wróć

Wydarzenia w Sopockiej Wspólnocie OCDS

sierpień 10, 2017

W dniu 14 maja 2017r. członkowie naszej wspólnoty w Sopocie, której patronem jest św. Józef, odnowili swoje przyrzeczenia czasowe, definitywne oraz śluby.

Szczególnym wydarzeniem w tym dniu była uroczystość 50-lecia złożenia przyrzeczeń Krystyny od Dzieciątka Jezus – Bogumiły Nowak. Przyjęła to imię w Świeckim Karmelu, gdy jeszcze nie było wspólnoty w Sopocie. Pięćdziesiąt lat temu, żyjąc w diasporze, złożyła przyrzeczenia w dniu  50-lecia pierwszych objawień fatimskich. Podczas Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za ten Jubileusz, a także za całą Wspólnotę sopocką oraz naszego ojca asystenta o. Bertolda od Maryi.

 

Przyjęci także zostali do naszej Wspólnoty: Barbara od Maryi i św. Józefa, Grażyna od Dzieciątka Jezus, Zbigniew od Jezusa, którzy złożyli przyrzeczenia na trzy lata.

Dziękowaliśmy Bogu również za osoby rozpoczynające we wspólnocie formację zerową: Aleksandrę, Iwonę, Lucynę, Krystynę i Mariusza, oddając ich pod opiekę Maryi Matki Karmelu, by wytrwali i podążali  drogą duchowości karmelitańskiej w codziennych obowiązkach.

Modliliśmy się także za wspierającą naszą wspólnotę Katarzynę, przyjętą jako nadzwyczajny członek, aby całą duszą służyła w ten sposób Panu. Po uroczystej Mszy Świętej z obrzędami przyrzeczeń i jubileuszu ucztowaliśmy, radując podniebienia obfitymi i rozmaitymi sałatkami, smakołykami i owocami, a przede wszystkim tortem, przed spożyciem którego, z myślą o błogosławieństwie na wszystkie dni następnych lat odśpiewaliśmy sto lat dla jubilatki Bogusi Nowak i solenizantki Zofii Kozikowskiej.