aktualności karmelu Karmel Szczecin wróć

z Karmelu w Szczecinie

8 czerwca, 2017

Koncert pasyjny.

W sobotę  8 kwietnia wieczorem, w wigilię Niedzieli Palmowej, w naszej kaplicy odbył się  ponad godzinny koncert zespołu wokalno-instrumentalnego AGNIKULI. Wykonał on utwór Dietricha Buxtehudego pt. „Membra Jesu nostri”, zbudowany z 7 łacińskich kantat  rozważających poszczególne części ciała Zbawiciela wiszącego na krzyżu – stóp, kolan, rąk, boku, piersi, serca i twarzy.  Każdą  kantatę otwierał  i zamykał odpowiednio dobrany  krótki fragment Pisma św.

Zespół przygotował dla wszystkich słuchaczy polskie tłumaczenie tekstów, które pomagało w odbiorze utworu. Chór utworzyło siedmiu śpiewaków: trzy soprany, dwa alty, tenor i bas, a mała orkiestra składała się ze skrzypiec, altówki, wiolonczeli i klawesynu.

Była to dla nas prawdziwa uczta duchowa. Jesteśmy za nią wdzięczne Panu Bogu i Wykonawcom, którzy zapragnęli razem z nami w tak piękny sposób rozpocząć Wielki Tydzień.

Akatyst do Wszechkrólowej.

W sobotę 6 maja o godzinie 19.00 w naszej kaplicy zgromadziła się liczna grupa osób chorych, by razem z nami zaśpiewać Akatyst do Matki Bożej Wszechkrólowej, szczególnej orędowniczki chorych, zwłaszcza na nowotwór. We wspólnej modlitwie przy ikonie Wszechkrólowej pamiętaliśmy też o chorych z pobliskiego szpitala onkologicznego  i hospicjum, a także o wszystkich cierpiących, powierzonych naszej modlitwie.

Stulecie objawień fatimskich.

W sobotę 13 maja o godzinie 12.00, w 100-lecie objawień fatimskich, w naszej kaplicy została odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Wejmana, z udziałem księży, diakona, braci z seminarium duchownego i licznej grupy świeckich. Po modlitwie po komunii ks. biskup poświęcił nową ikonę Matki Bożej Fatimskiej. Przez cały Maryjny Rok Jubileuszowy ikona Pani Fatimskiej będzie w naszej kaplicy blisko swoich dzieci, nachylona ku ich modlitwom i dzieląca z nimi troski swego Serca.

„Wejrzyj teraz na nas, pokornie modlących się do Ciebie i przez Jej modlitwy wysłuchaj nasze prośby i błagania, i ześlij łaskę Najświętszego Twego Ducha na tę ikonę Niepokalanej Pani naszej Bogurodzicy Fatimskiej „W Tobie Jedność”, którą Twoi słudzy uczynili ku Jej czci i pamięci, pobłogosław ją i poświęć Twoim niebieskim błogosławieństwem, i daj jej moc i siłę czynienia cudów. Uczyń ją uzdrawiającą i źródłem uleczenia dla wszystkich przybiegających do niej w boleściach i ze względu na Bogurodzicę proszących  Ciebie o pomoc, i wszystkim, którzy przed tą ikoną będą godnie czcić błogosławioną Dziewicę i Matkę Pana naszego Jezusa Chrystusa, umiłowanego Twego Syna, i jako Orędowniczkę chrześcijan w swoich nieszczęściach i potrzebach będą przyzywać, w błaganiach kierowanych do Ciebie, pozwól uzyskać zbawienie, ochronę i łaskę.” (Z obrzędu poświęcenia ikony.)