aktualności karmelu Kuria Generalna wróć

Zakończenie Kapituły Generalnej

16 września, 2021

Dzień 16 – 14 września  – Zakończenie

Dziś doszliśmy do końca naszej Kapituły Generalnej. Jak mawiali starożytni, „ultima brevior”, ostatnie musi być zawsze najkrótsze.

Ten dzień był w całości poświęcony pracy nad Dokumentem Końcowym Kapituły i Listem Kapituły Generalnej. Komisja odpowiedzialna za opracowanie tych tekstów przedstawiła owoce swojej pracy. Kapituła podziękowała redaktorom za ich pracę, po czym odbyła się debata. Po włączeniu przez Komisję propozycji ojców kapitulnych teksty zostały poddane pod głosowanie kapituły. Będą one dostępne wkrótce. Prosimy zatem o cierpliwość i oczekiwanie na oficjalne tłumaczenia.

Bracia zebrali się następnie na Eucharystii, która zakończyła Kapitułę. Uroczystości przewodniczył nasz Ojciec Generał, Miguel Marquez Calle.

Na zakończenie chcieliśmy wszystkim Wam podziękować za Wasze modlitwy i bliskość podczas tej Kapituły. Słyszeliśmy i widzieliśmy wasze zainteresowanie tym eklezjalnym wydarzeniem, które przeżywaliśmy. Choć było 92 członków Kapituły, to dzięki waszym licznym przesłaniom, waszej modlitewnej obecności ta chwila była dla nas i dla was chwilą eklezjalnej komunii „zrodzonej z miłości Ojca Przedwiecznego, utrwalonej w czasie przez Chrystusa Odkupiciela, zgromadzonej w Duchu Świętym ”(Gaudium et spes).


Za: https://www.carmelitaniscalzi.com/
Tłumaczenie: o. Andrzej M. Cekiera OCD