aktualności karmelu Prow. Krakowska wróć

Zaproszenie Ojca Prowincjała do Czernej

8 maja, 2017

W tym Roku Jubileuszu 100-lecia objawień Maryjnych w Fatimie, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 300-lecia objawień Maryi w Aparecidzie w Brazylii, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50-lecia koronacji Jej obrazu, 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej  oraz wielu innych ważnych wydarzeń zapraszamy do wspólnej modlitwy na polskiej Górze Karmel w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej Czernej k. Krakowa.

I my, karmelici bosi, również obchodzimy jubileusz 400-lecia erygowania polskiej prowincji zakonnej. W tym roku odbyła się kapituła prowincjalna, która dokonała reelekcji przełożonego prowincjalnego, mnie, o. Tadeusza Florka OCD, i przeora w Czernej o. Leszka Stańczewskiego OCD. Posługę moderatora prowincjalnego Bractwa Szkaplerznego będzie też nadal pełnił o. Włodzimierz Tochmański OCD.

Pragniemy uwielbić Boga w tym szczególnym roku wraz z Maryją, naszą Matką, Królową i Siostrą i pod Jej opieką oraz na Jej wzór. Niech hasłem naszych rozważań będą słowa Maryi z objawień w Fatimie, dające wielką ufność i nadzieję: „Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Kolejne 19 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej  w Czernej odbędzie się jak zawsze w sobotę po 16 lipca, czyli 22 lipca 2017 r. Początek godz. 9.00. Zakończenie ok. 15.30. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy z Wrocławia.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Karmelu, Rodziny Szkaplerznej, wspólnot Bractwa Szkaplerznego, jak i osoby pragnące przyjąć uroczyście (lub odnowić duchowo) dar szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel.

O. Tadeusz Florek OCD,
prowincjał
za: Karmel.pl