Żegnamy siostrę Iwonę Witwicką
10 lipca, 2026Dzisiaj, 30 czerwca 2026r. nad ranem w wieku 73 lat zmarła śp. Iwona od Maryi Matki Pięknej Miłości, Iwona Witwicka, należąca do wspólnoty Warszawa-Racławicka.
Do Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych została przyjęta razem z mężem Andrzejem 3 grudnia 2016 r., pierwsze przyrzeczenia złożyli 1 grudnia 2018 r., definitywne 20 listopada 2022 r. We wspólnocie pełniła funkcję socjusza przygotowującego kandydatów do przyjęcia.
Wyższe wykształcenie techniczne łączyła z zainteresowaniami humanistycznymi oraz z zamiłowaniem do muzyki i żeglarstwa.
W lutym 2025 r. obchodziliśmy we wspólnocie pięćdziesięciolecie ślubu Iwony i Andrzeja, których wzajemna miłość była widoczna dla wszystkich na każdym kroku. Tak samo silna i piękna jak na początku, a może nawet silniejsza, bo umocniły ją przeżyte razem lata, trudy wychowania córek, miłość do wnucząt.
Iwona chorowała, ale nie traciła pogody ducha. Uśmiechnięta jak zawsze, chociaż osłabiona, przyjechała z Andrzejem na spotkanie 21 czerwca. Nie przypuszczałam, że spotykamy się po raz ostatni.
Niech Pan obdarzy Ją wiecznym szczęściem, a Andrzejowi udzieli potrzebnych sił.
Krystyna Balcer
