aktualności prowincji więcej

Dni Przebłagania i Postu


31 marca, 2020

 


Siostry i Bracia, wpatrujący się w Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa!

We wtorek V Tygodnia Wielkiego Postu otrzymujemy słowo z Księgi Liczb:

„Przybyli więc ludzie do Mojżesza mówiąc: «Zgrzeszyliśmy, szemrząc przeciw Panu i przeciwko tobie. Wstaw się za nami do Pana, aby oddalił od nas węże». I wstawił się Mojżesz za ludem. Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu». Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu”.

Lb 21, 7-9

Zgrzeszyliśmy… To jest prawda! Szemraliśmy wobec Pana… Bo chcieliśmy budować świat po swojemu i mieliśmy własne plany na lepsze jutro. Nie potrafiliśmy przyjąć pokornie Jego pomysłu na zbawienie nas i całego świata. Chcieliśmy tak często po swojemu… Ale nadszedł dobry czas, by to zrozumieć. Co więcej – dziś jesteśmy zaproszeni przez Słowo Boże, byśmy byli jak Mojżesz i wstawiali się za Ludem Bożym, wołając o Miłosierdzie dla całego świata, by Pan oddalił od nas jadowite węże. Spojrzenie na Krzyż i Najdroższa Krew Jezusa Chrystusa będą uwalniać nas od pandemii i wszelkiego zła. To właśnie teraz szczególnie powinniśmy się wpatrywać w naszego Pana i Zbawiciela, który wisi na Krzyżu i daje nam ocalenie oraz uwolnienie. Zatem, Siostro i Bracie, w dobie koronawirusa patrz przede wszystkim na Jezusa Chrystusa!

Kochani!
Oto jesteśmy tuż przed Wielkim Tygodniem. Pragniemy zatem dobrze wykorzystać ostatnie dni Wielkiego Postu, aby jeszcze lepiej przygotować się do świętowania Paschy Jezusa, czyli przejścia ze stanu zniewolenia do wolności, z choroby do zdrowia, a ostatecznie ze śmierci do życia. Tuż przed rozpoczęciem tego najważniejszego Tygodnia w ciągu roku otrzymujemy w darze pierwsze dni miesiąca kwietnia, począwszy od pierwszej środy i skończywszy na pierwszej sobocie miesiąca. Zapraszam Was, aby przeżyć je szczególnie w duchu przebłagania i postu.

Zapraszam do duchowej łączności i wspólnej modlitwy na żywo w te dni.
Początek transmisji codziennie o godz. 15:00 na kanale YouTube: Karmel i Ty.

Porządek będzie następujący:

 1. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i leżenie krzyżem, czyli rozważać będziemy przez chwilę Mękę Pańską, tak jak prosił o to Jezus św. Faustynę: „Staraj się w tej godzinie odprawić drogę krzyżową…” (por. Dz. 1572).
 2. Msza święta w intencji przebłagania Bogu za grzechy nasze i całego świata oraz o ustanie epidemii.
 3. Nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem według dnia:

Otrzymujemy w tych dniach wielką pomoc z nieba – Bożą interwencję – więc chciejmy z tego skorzystać.

Zapraszajmy siebie nawzajem do tego wstawiennictwa i wznoszenia głosu błagalnego do naszego miłosiernego Pana. Niech także towarzyszy nam w wybranym przez siebie dniu konkretny post, jeśli to możliwe o chlebie i wodzie. Zachęcam do podjęcia tej konkretnej modlitwy wstawienniczej wraz z postem. Niech będzie nas wielka armia ludzi, zatroskanych o zbawienie nie tylko swoje, ale też i innych. Przez Maryję i tryumf Jej Niepokalanego Serca zwyciężymy!

„Niech nasze wołanie dojdzie do Ciebie, Panie; przez swoje słowo daj nam zrozumienie. Niech dojdzie do Ciebie nasza modlitwa, wyzwól nas według Twego słowa”.

(por. Ps 119, 169-170)

Błogosławię,
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD


Link do kanału Karmel i Ty na YouTube – zapraszam do subskrypcji tego nowego kanału Karmelitańskiego Ośrodka Powołań i Młodzieży. Aby zasubskrybować kliknij w czerwony przycisk „Subskrybuj”.

 

 

 

 

 


Do modlitwy włączają się także różne wspólnoty i grupy, m.in.:

 • Żywy Różaniec Powołaniowy,
 • Apostolat Nowenny Pompejańskiej,
 • Apostolat Jezusa i Maryi,
 • Kręgi Modlitwy i Postu,
 • Schola karmelitańska z Wrocławia,
 • Katolicy na ulicy Wrocław,
 • Wspólnota Małżeństw Nazaret we Wrocławiu,
 • Wspólnota św. Rafała Archanioła w Warszawie,
 • Karmel Misyjny Świecki z Krakowa.

Można zgłaszać swoje wspólnoty, które zostaną tu wypisane.
Zgłoszenia na maila: karmelpowolania@gmail.com