aktualności prowincji więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa z karmelitami bosymi


marzec 6, 2021

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno.

Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to niezwykła okazja do rozważania i przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej podczas nocnej, wielokilometrowej pieszej wędrówki w milczeniu i samotności, będąc zdanym na własne siły.

Z naszych karmelitańskich kościołów wyruszy kilka tras:

Poznań

z Bazyliki w Poznaniu w tym roku wyruszą 4 trasy EDK:

EDK w Poznaniu 26 marca w piątek, Msza św. o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów na ul. Działowej 25 w Poznaniu skąd wyruszają wszystkie cztery drogi karmelitańskie.Przed wyruszeniem konieczna jest wcześniejsza rejestracja, drogą internetową w zakładce “zarejestruj się na trasę”. Na EDK zapraszamy osoby pełnoletnie (niepełnoletnie tylko pod opieką osoby dorosłej). Udział EDK odbywa się na własną odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy EDK, zobowiązani są do zapewnienia sobie transportu we własnym zakresie

Zamarte

Wyrusz w drogę razem z Jezusem!


Więcej informacji na stronie EDK
Aplikacja mobilna EDK z trasami na
Android lub na iOS