aktualności prowincji więcej

Godzina z Jezusem!


22 kwietnia, 2020

Zachęcamy do propagowania modlitwy w tych dwóch wyjątkowych Godzinach!


Godzina Święta

W każdy czwartek o godz. 23:00 – GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem – towarzyszenie Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym.

Jedną z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy jest Godzina Święta. Chrystus wskazał na to nocne czuwanie św. Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674 roku. Powiedział do niej:

We wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny.

Godzina Miłosierdzia

W każdy piątek, o godz. 15:00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – towarzyszenie Jezusowi na Krzyżu, czyli Droga Krzyżowa, a na zakończenie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Jezus sam wyjaśnił jak ma wyglądać praktykowanie tej Godziny Jego śmierci na Krzyżu. Powiedział św. Faustynie:

Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. Córko Moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą; a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje Serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę. Żądam czci dla miłosierdzia Mojego od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo dałem ci najgłębiej poznać tę tajemnicę”

(Dz. 1572)


Transmisja z kaplicy św. Józefa w Warszawie przy klasztorze Karmelitów Bosych na kanale YouTube Karmel i Ty

 

 

 

 

 


Na plakacie użyto grafik Onlyyouqj / pikisuperstar / Freepik: http://www.freepik.com