aktualności prowincji więcej

Grupa karmelitańska pieszej pielgrzymki na Jasną Górę


lipiec 15, 2017

„Idźcie i głoście”. Pod takim hasłem odbędzie się 37. piesza pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. To niesamowita Boża przygoda, zmieniająca życie człowieka. To 9 dni rekolekcji w drodze, które otwierają nas na to, co wieczne i niezniszczalne. Pielgrzymując po tym świecie zdajemy sobie sprawę z kruchości, małości i słabości, a pielgrzymka jest dobrym czasem, żeby nauczyć modlić się w drodze, po której idę i stawać się mocniejszy, pokonując wszelkie słabości. Na trasie spotykam przede wszystkim Boga, Maryję, Świętych, żywy Kościół, ludzi przyjaznych i radosnych, którym przyświeca ten sam cel.

Modlitwa i chodzenie. To dwa dopełniające się zadania, wzajemnie się przywołujące i wspomagające się nawzajem: idąc, dochodzi się do modlitwy, a modlitwa uczy, jak iść.

Można śmiało napisać, że ci, którzy się modlą, lubią też wędrówkę. O związku wędrowania z modlitwą dał świadectwo św. Jan Paweł II, który na czas letniego wypoczynku zawsze wybierał się w góry i tam powstawały jego głębokiego teksty duchowe.

Ty, który jesteś pielgrzymem zdążającym do Domu Ojca, zatrzymaj się w pędzie życia i pomyśl o pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszam Cię do grupy 18. karmelitańskiej. Już od kilku lat pielgrzymujemy z Wrocławia w takiej grupie, korzystając z wielkiej duchowości Karmelu i mądrości naszych Świętych. Modlimy się Jutrznią i Nieszporami w drodze, odprawiamy rozmyślanie, śpiewamy, kontemplujemy Jezusa z Maryją w tajemnicach różańcowych, wołamy o Miłosierdzie Boże, odprawiamy Drogę Krzyżową w godzinie śmierci Jezusa na krzyżu. Modlimy się sercem i tworzymy piękną wspólnotę ludzi zafascynowanych duchowością Karmelu.

Możesz otrzymać więcej informacji, pisząc na adres mailowy: pieszapielgrzymka.karmel@gmail.com, lub na www.pielgrzymka.pl

Wielką duchową przygodę rozpoczniemy 2 sierpnia, a zakończymy u stóp Pani Jasnogórskiej 10 sierpnia. Nie przegap tej okazji i pamiętaj:

„Idąc, uczymy się życia,

idąc, ludzie się poznają,

idąc, leczymy rany z poprzedniego dnia.

Idź, wpatrując się w gwiazdę,

słuchając głosu, śladem innych kroków.

Idź, w poszukiwaniu życia,

opatrując rany pozostawione przez cierpienie.

Nic nie może zatrzeć wspomnienia

przebytej drogi” (Ruben Blades).

Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania w grupie karmelitańskiej, w tym szczególnym roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie i 300. rocznicy koronacji Jasnogórskiego Wizerunku. Do zobaczenia w naszej grupie!

O. Krzysztof Piskorz OCD,
przewodnik grupy 18. karmelitańskiej