aktualności prowincji więcej

IV ARCHIDIECEZJALNE REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE „Ochrzczeni i rozpaleni, czyli zawsze młodzi!”


3 stycznia, 2019

3 stycznia, we wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, czyli świętując Imieniny naszego Pana i Zbawiciela, rozpoczynamy oficjalne zapisy na IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne „Ochrzczeni i rozpaleni, czyli zawsze młodzi!”. Ten rok liturgiczny przeżywamy w Polsce pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, a we fragmencie z Ewangelii według św. Jana, który jest przypisany na dzień dzisiejszy, mamy świadectwo Jana Chrzciciela, patrona miasta Wrocławia i archidiecezji wrocławskiej, że Jezus Chrystus „jest Tym, który chrzci Duchem Świętym” (J 1, 33b). Cóż to dla nas oznacza? Zapewne wiele, bowiem sam Jezus Chrystus będzie dokonywał wielkich dzieł w mocy Ducha Świętego, posługując się obecnością o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu z Brazylii.
Rekolekcje te odbędą się w sali audytoryjnej przy Hali Stulecia we Wrocławiu w dniach 26-27 stycznia 2019 roku i będą także przeżywane w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodych w Panamie. Pragniemy doświadczać nieustannie młodości Kościoła i będąc rozpaleni Ogniem Miłości wskazywać na Jezusa, który przyszedł, aby nas zbawić.

Zapraszamy zatem do zapisów! Link do formularza dostępny jest tutaj.

Organizacja tego wydarzenia wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego płatność za bilety jest na pokrycie kosztów tych Rekolekcji:
Osoby dorosłe – 95 zł.
Dzieci od 7 roku życia i młodzież do 18 roku życia – 75 zł. Jeśli ktoś nie jest w stanie pokryć tych kosztów, prosimy o kontakt: rekolekcje.wroclaw@gmail.com. Wszystkie pytania można kierować także na ten adres e-mail. Kapłanów i osoby zakonne, a także osoby, mające problemy z zapisaniem się przez formularz, prosimy o kontakt mailowy.
Po wypełnieniu formularza, prosimy dokonywać wpłaty na konto z dopiskiem: Rekolekcje oraz imię i nazwisko osoby zamawiającej bilety.
Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych
ul. Racławicka 31, 02-601 Warszawa
Bank BGŻ BNP Paribas nr konta: 80 1600 1127 1848 8772 2000 0020.

W czasie przerwy obiadowej jest możliwość skorzystania z posiłków, przygotowanych przez catering Hali Stulecia. Koszt jednego obiadu, czyli dwóch dań na jeden dzień, to dodatkowo 25 zł. W formularzu prosimy zaznaczyć, czy będzie się korzystało z tej opcji. Jeśli tak, to należy doliczyć odpowiednią należność za obiady do biletu i przesłać razem na konto.

Można się także zapisywać bezpośrednio we Wspólnocie Przymierze Miłosierdzia w Centrum Duszpasterskim, ul. Katedralna 4, na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, w poniedziałki: 14 i 21 stycznia, od godz. 17:00-20:00. Serdecznie zapraszamy!

Plan Rekolekcji podajemy poniżej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu.
Pamiętajmy nade wszystko o modlitwie w intencji tych Rekolekcji i o ojcach założycielach Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia, którzy będą nam w tych dniach głosić Słowo Boże. Bądźmy ochrzczeni Duchem Świętym i rozpaleni, czyli zawsze młodzi!

Organizatorzy Rekolekcji:
o. Krzysztof Piskorz OCD, Ośrodek Powołań i Młodzieży Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych
oraz Przymierze Miłosierdzia we Wrocławiu.

Sobota, 26.01.2019.
9:00 Przywitanie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa do Ducha Świętego i zaproszenie Świętych
10:00 Konferencja I
11:45 przygotowanie do Eucharystii
12:00 EUCHARYSTIA
13:30 Przerwa obiadowa
15:00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego
16:00 Konferencja II
W łączności z Panamą:
18:00 „Oto ja, Służebnica Pańska…” – przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego i modlitwa różańcowa za młodych i o nowe powołania
19:00 Konferencja dla młodzieży
20:00 „… niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1, 38) – uwielbienie muzyką, śpiewem i tańcem
21:00 Apel Jasnogórski.

Niedziela, 27.01.2019.
9:00 Jutrznia, modlitwa do Ducha Świętego i uwielbienie
10:00 Konferencja III
12:00 Anioł Pański i papież Franciszek do młodych
12:15 Droga Betlejemska – nabożeństwo do Dzieciątka Jezus i śpiewanie kolęd – Schola Karmelitańska pod dyrekcją dra hab. Artura Wróbla
13:30 Przerwa obiadowa
15:00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 Nieszpory i konferencja IV
17:15 przygotowanie do Eucharystii
17:30 EUCHARYSTIA
19:00 Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie
21:00 Zakończenie IV Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych i rozesłanie.

Oprawa muzyczna: Zespół N.O.E.
Oprawa muzyczna w czasie Eucharystii: Schola Karmelitańska pod dyrekcją dra hab. Artura Wróbla.