aktualności prowincji więcej

Możesz poprosić o modlitwę


22 lutego, 2024

Czas Wielkiego Postu to czas szczególnej modlitwy. Świadomi własnego powołania i zadania, które powierzył nam Kościół, uznajemy że modlitwa jest w naszym życiu czymś fundamentalnym, dlatego poświęcamy jej każdego dnia kilka godzin. Idąc za przykładem i nauką Świętej Naszej Matki Teresy od Jezusa pragniemy modlić się za Kościół, za ludzi będących w potrzebie, za naszych dobroczyńców, pamiętając na jej słowa:

Niech nie wyda wam się, że będzie nieużyteczne dla was to proszenie za nimi, ponieważ są pewne osoby, którym wydaje się rzeczą trudną do przyjęcia to, że nie miałyby modlić się wiele za swoją duszę; a jakaż modlitwa jest lepsza od modlitwy za innych? Co z tego, że ja miałabym pozostawać w czyśćcu aż do dnia sądu, jeśli ze względu na moją modlitwę byłaby zbawiona choćby jedna dusza?<span class="su-quote-cite">św. Teresa od Jezusa (Droga Doskonałości 3,6)</span>

Staramy się podejmować wyzwanie św. Teresy od Jezusa i ofiarowujemy naszą modlitwę w intencjach, które są Wam bliskie.  Przypominamy, że swoje intencje modlitewne możecie składać w formularzu na samym dole naszej strony prowincjalnej albo na samym dole stron naszych klasztorów z uruchomioną nową stroną (Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Zamarte, Gorzędziej, Sopot, Zwola, Drzewina, Warszawa-Solec, Powołania). Innymi słowy wybierz odpowiedni link i przewiń na sam dół strony, a następnie wypełnij formularz z intencją modlitewną.

Zostawione przez Was intencje modlitewne przekazywane są braciom i siostrom naszej Prowincji. W szczególności intencje te są przesyłane do kilkunastu klasztorów sióstr karmelitanek bosych, które przedstawiają je Bogu na modlitwie. Co miesiąc jest także sprawowana Eucharystia w tych intencjach. W lutym była ona sprawowana, 10 lutego 2024 r.

Prosimy również o pozostawianie podziękowań za otrzymane łaski, co będzie dla nas świadectwem Bożego miłosierdzia udzielanego naszej wspólnocie.

z modlitwą

karmelici bosi