aktualności prowincji więcej

Nowa książka: Idź do Jezusa. Rekolekcje ze św. Weroniką Giuliani


3 lipca, 2021

Prezentujemy nową książkę naszego wydawnictwa Flos Carmeli: „Idź do Jezusa. Rekolekcje ze św. Weroniką Giuliani”.


Idź do Jezusa. Rekolekcje ze św. Weroniką Giuliani

s. M. Jana od Trójcy Przenajświętszej OVE

Św. Weronika Giuliani (1660-1727), dziewica, mistyczka, mniszka klaryska kapucynka, w końcu matka opatka klasztoru w Città di Castello, znajdującego się w prowincji Perugia, to jest w sercu franciszkowej, świętej Umbrii. Za klauzurą tego klasztoru przeżyła pięćdziesiąt lat. Jest to wielka ofiara ekspiacyjna za zbawienie grzeszników, naznaczona przez Pana w ciągu trzydziestu lat (tj. od 1697 r.) krwawymi stygmatami Pięciu Ran Męki Pańskiej i w ciągu trzydziestu trzech lat (tj. od 1694 r.) widzialnymi, krwawymi stygmatami korony cierniowej. Święta mniszka, o której Włosi mówią z emfazą: Wielka lub Żywy Krzyż, fenomen mocy Najwyższego Boga albo nie tylko Święta, a wręcz gigant świętości.

Pan Jezus powiedział do niej: „Przyjdź do mnie”. Ona powtarza każdemu, kto w jej szkole podejmuje święte rekolekcje to, czego sama nauczyła się czynić: „Idź do Jezusa”. On, najlepszy Mistrz, Brat i Nauczyciel, Pan i Oblubieniec, wszystkiego Cię wkrótce nauczy. Pozwól Mu i nie odmów niczego.


s. Maria Jana od Trójcy Przenajświętszej, ta która nie jest, wobec Tego, Który Jest, konsekrowana Pustelnica, włączona do Stanu Pustelnic i Pustelników – OVE